Суд повернув громаді Києва 1,5 га землі заказника «Жуків острів», переданих під забудову

Автор: Анна Ткаченко
19:17 22.11.2023

Господарський суд міста Києва задовольнив позов заступника Генерального прокурора в інтересах держави в особі Київської міської ради про витребування з незаконного володіння Компанією «Х. ЛТД» (Республіка Сейшельські Острови) земельних ділянок загальною площею 1,5 га вартістю за нормативно-грошовою оцінкою 18 168 043 грн, розташованих на вул. Лісничій у Голосіївському районі міста Києва, та передав їх у власність територіальної громади м. Києва в особі Київської міської ради.

Суд повернув громаді Києва 1,5 га землі заказника «Жуків острів», переданих під забудову

Про це інформує Судова влада України.

Судом встановлено, що законним власником спірних земельних ділянок є територіальна громада м. Києва, проте, рішенням Київської міської ради, яке в подальшому було скасовано, майно було передано третім особам, внаслідок чого неодноразово відчужувалося різним суб’єктам, останнім з яких є відповідач.

Серед законних видів використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, передбачених статтею 9 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», відсутня допустимість передачі такого роду об’єктів приватним особам для здійснення забудови.

За висновками суду, розташування спірних земельних ділянок у межах земель ландшафтного заказника місцевого значення «Жуків Острів», які перебувають під особливою державною охороною, виключає можливість передачі цих об’єктів у приватну власність, зокрема юридичним особам, що не є резидентами України, для здійснення забудови.

Нагадаємо, депутати Київради намагаються врятувати Жуків острів від можливої забудови.

Великий Київ у Google News

підписатися