Суд почав процедуру банкрутства компанії-власника мережі “Фуршет”. До чого тут Совські ставки та коти в цукрі

15:30 22.01.2021

Суд 18 січня відкрив справу та почав процедуру банкрутства ДП “Рітейл Центр”, який володіє мережею “Фуршет”. Вимоги кредиторів приймаються до 16 лютого 2021 року.

Суд почав процедуру банкрутства компанії-власника мережі “Фуршет”. До чого тут Совські ставки та коти в цукрі

Як випливає з матеріалів справи, процедура банкрутства ДП “Рітейл Центр” на чолі розпочата за позовом від фінансової компанії “Фінворк”. У 2019 компанія “Моден Трейд” надала “Рітейл Центр” фінансову допомогу в розмірі 7,945 млн грн. Її необхідно було повернути до 20 лютого 2020 року, але це не було зроблено. Згодом “Фінворк” викупив цей борг у “Моден Трейд”, пише Retailers.ua.

“Фінворк” – не єдина компанія, якій заборгував “Фуршет”. В єдиному реєстрі судових рішень містяться десятки позовів від постачальників мережі на мільйони гривень.

Грошей на забудову Совських ставків вже не буде?

Зазначимо, що засновник мережі “Фуршет” Ігор Баленко також фігурує в скандалі із забудовою Совських ставків. У декларації за 2018 рік тодішній депутат Київради Ігор Баленко вказав себе бенефіціаром ТОВ “Господарник”. Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ця фірма входить до групи компаній “Фуршет”, що належать Баленко. Саме це товариство було забудовником Нижнього каскаду Совських ставків. У 2019 році столична прокуратура через суд домоглася розірвання договору оренди цієї ділянки з ТОВ “Господарник” і повернення її територіальній громаді. Зараз кияни просять створити парк замість забудови.

Що пішло не так і до чого тут коти

“Фуршет” – один з найстаріших продуктових ритейлерів України, перший супермаркет був відкритий в 1998 році в Києві. До 2004 року “Фуршет” був найпопулярнішим супермаркетом в столиці. На піку в 2011 році компанія налічувала 108 магазинів. Станом на січень 2021 року їх залишилося 39.

Проблемою українського рітейлу була велика закредитованість (на початок 2014 року борги становили $160 млн, а на кінець 2017 року скоротилися до $39 млн). Зіграла свою роль велика конкуренція (АТБ, Fozzy, Varus та ін.). Імідж “Фуршетів” застарів і магазини потрібно реконструювати. У 2019 році Баленко повідомив про оптимізацію “Фуршет” і закриття 11-12 магазинів.

Але, за словами, шеф-редактора Retailers Юлії Белінської, на споживчому ринку конкуренція не пощадить нікого.

В коментарях користувачі кажуть, що мережа дійсно застаріла, і до магазинів не хочеться ходити. Також згадали і про те, що власники намагаються забудувати зелені зони столиці.

Також, мешканці столиці згадали ще одну ситуацію, що сталася в одному з магазинів “Фуршет”, коли котик ходив в туалет у цукор. Кажуть, що це вже було сигналом. Відео:

 

Великий Київ у Google News

підписатися