Про це повідомляє пресслужба СБУ.
За результатами судового розгляду майно передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) з обов’язковим визначенням управлінської компанії, що має державну форму власності.
Головне слідче управління СБУ здійснює досудові розслідування щодо “Мотор Січі” за двома напрямами.
Перший — за ознаками злочинів, передбачених статтями 14, 15, 111 та 113 Кримінального кодексу України (щодо диверсійної та підривної діяльності на користь РФ).
Другий — за ознаками злочинів, передбачених статтями 209, 212, 233 та 364 Кримінального кодексу України. В ньому досліджуються можливі порушення законодавства під час первинної приватизації і подальшої незаконної концентрації акцій.
“Мова йде не лише про долю одного підприємства, а про те, наскільки держава здатна захистити власні інтереси. Адже збереження української „Мотор Січі“ — питання національної безпеки”, — зазначив Голова СБУ Іван Баканов.
У СБУ зауважили, що АТ “Мотор Січ” продовжить свою роботу згідно із вимог чинного законодавства, із збереженням робочих місць та виконанням зобов‘язань в рамках виробничих замовлень.
Нагадаємо, У 2016 році китайські інвестори купили 56% акцій підприємства, однак в Антимонопольному комітеті України повідомили, що не давали дозволу на угоду. Через два роки суд заарештував їх за клопотанням СБУ, за даними якої іноземні компанії намагалися отримати повний контроль над діяльністю «Мотор Січ» в сфері військових оборонних замовлень і передати технології на інший завод.
Проти намірів китайських компаній придбати «Мотор Січ» також не раз виступали США.