Стягнення військ: генерал оцінив ймовірність атаки Росії на Київ

Автор: Марія Супрун
12:23 13.04.2021

Росія продовжує стягувати війська до кордонів з Україною. Окупанти вже перекинули війська у Білорусь, які готові до вторгнення. Найкоротший шлях на Київ – напад з півночі (Чернігівська область). Кремль навряд чи буде захоплювати нашу столицю, але може заблокувати і використовувати для торгу із Заходом.

Стягнення військ: генерал оцінив ймовірність атаки Росії на Київ Фото: Росія стягує "Іскандери" до кордону з Україною

Таку думку висловив колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал Ігор Романенко в інтерв’ю Крим.Реалії.

Він нагадав, що Росія має право за домовленістю з Мінськом використовувати білоруську територію для пересування своїх військ. Крім того, під час останніх російсько-білоруських військових навчань росіяни завели туди свої війська.

“Цей фронт підготовлений і також може взяти участь в наступі. Більш того, удар з півночі – це найбільш короткий шлях на Київ. При цьому необов’язково, що російські війська спробують захопити столицю – їм важливо блокувати її і потім, призупинивши наступ, починати новий виток торгів із Заходом. Їх план-максимум, швидше за все, – вихід на Дніпро і відсікання того, що вони вважають “російською землею”, від іншої частини України”, – сказав Романенко.

За його словами, окупанти також можуть спробувати вдарити з півдня для захоплення інфраструктури, пов’язаної з поставками прісної води, а також відсікти від Чорного моря всю континентальну Україну, насамперед – Херсонську область. Однак точних планів на цей рахунок у Кремлі немає і Путін, почавши війну, буде діяти за ситуацією, і не факт, що просунеться далеко.

Романенко підкреслив, що у Росії перевага над Україною в авіації, бронетехніці, ракетних комплексах і на морі. При цьому Україна має протиповітряну оборону, але практично не має протиракетної.

Саме тому найбільш актуальною допомогою наших західних союзників було б закриття нашого повітряного простору та прикриття з моря, особливо з боку Херсонської області“, – додає Романенко

Зазначимо, що проросійські ЗМІ не заперечують, що Москва останніми тижнями нарощує боєготовність в Західному та Південному військовому округах, у тому числі в окупованому Криму.

Як зазначив раніше Петро Порошенко, країна-агресор дозволяє собі нарощувати військову потужність на кордонах з Україною через те, що влада два роки намагалась вести політику “умиротворення агресора”

Великий Київ у Google News

підписатися