Організатор – Національний музей історії України.
Одним із найочікуваніших дітьми свят, яке є першим у Різдвяно-новорічному календарі, – це День Святого Миколая. Зустріч із ним дарує малечі не лише святковий настрій, але й купу улюблених солодощів.
Чому дива від Святого Миколая відбуваються саме вночі, таємно? Річ у тім, що Миколай був дуже сором’язливою людиною. Та, втім, про Його неабияку щедрість, доброту та інші чесноти, якими Він ділився з усіма, хто траплявся на Його шляху, а особливо – з бідними, знали і без зайвого розголосу.
А одного разу не оминув Він своєю увагою і трьох сестер, які жили в настільки бідній родині, що ніхто не хотів брати їх собі за дружин. Тож за легендою Миколай через димохід їхнього будинку закинув три мішечки з золотими монетами, які потрапили у шкарпетки сетер, що сушились перед вогнем.
Звідси і пішла чудова традиція прикрашати помешкання шкарпетками, де неодмінно вранці 6 грудня з’явиться подарунок від Миколая. Якщо ж, раптом, святкових шкарпеток не знайдеться, то Миколай обов’язково віднайде інший спосіб привітати малечу.
Та щоб зберегти чарівну традицію і водночас подарувати діткам радість очікування і свята, і дива, запрошуємо маленьких українців та україночок на майстер-клас із виготовлення магічного чобітка. Під час заходу діти не тільки власноруч зроблять дивовижну поробку, а й дізнаються багато цікавого про життя та діяльність Святого.
Майстер-клас покликаний пробудити у маленьких киян та гостей нашої України цікавість до різдвяно-новорічних обрядів, легенд та вірувань як нашого минулого, так і славного сьогодення. До того ж, маючи такий чобіточок у себе вдома, ваша дитина буде впевнена, що Святий Миколай не омине вашу оселю, подарувавши усій родині незабутні яскраві враження і віру в те, що дива трапляються, а мрії збуваються! Хочете дива – завітайте до нас!
Майстер-клас розрахований на дітей 8–13 років.
Початок майстер-класу «Чобіток для Миколая» 2 грудня, у неділю о 12:00 та 15:00.
Попередньо потрібно записатися за телефоном +38 (044) 278 48 64 або 093 855 61 16 (Вайбер та Телеграм).
Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.
Вартість – 250 грн.
До слова, на ВДНГ збиратимуть матеріали для виготовлення окопних свічок: куди приносити допомогу.