Студійні монітори замість колонок – дороге рішення чи велика дурість?

14:45 25.11

Реальність багатьох споживачів музичного, чи навіть ширше, аудіо контенту змінилася, насамперед сильно зросли вимоги до якості звучання.

Студійні монітори замість колонок – дороге рішення чи велика дурість?

Можливості стандартних побутових колонок дуже багатьох вже не задовольняють, тому вони звертають увагу на професійну техніку, тобто студійні монітори https://muzline.ua/uk/studiyni-monitory/, призначені для вирішення професійних завдань у роботі зі звуком. За словами експертів інтернет-магазину Музлайн, наразі це дуже поширена ситуація, і люди готові витрачати великі гроші на обладнання вищого класу. Але чи варте воно того? – у нашій статті докладніше.

Чим студійні монітори відрізняються від побутових стовпчиків?

Насамперед і головним чином – характером звучання. Непідготовленому вуху звук, який видає студійний монітор, може здатися трохи дивним, а все тому, що фахівці вважають за краще працювати з так званим чистим незабарвленим звуком, для відтворення якого і виробляються спеціальні студійні монітори. Характер звучання побутових колонок навпаки має на увазі деяке спотворення звуку, яке нашим мозком зчитується як приємне, людині без досвіду осмислити це непросто, проте факт залишається фактом, підфарбований і має намір трохи спотворений звук здається нам приємнішим, ніж чистий, так званий сирий, з яким працюють звукорежисери у студії.

Однак, все, що стосується аудіо і нашого слуху – справа, по-перше, суб’єктивна, а по-друге, справа звички – якщо людина поставила за мету, вона може перевчити своє сприйняття, отримати новий досвід і користуватися професійним обладнанням не йдучи на компроміс зі своїми уподобаннями.

Вище ми вже згадували про те, що однією з характерних властивостей професійного звукового обладнання, а в нашому випадку це студійні монітори є висока вартість, вона виправдана якістю пристроїв, оскільки для їх виробництва використовувалися ексклюзивні комплектуючі, які розроблялися спеціально для певних модельних лінійок. Це прямий показник вищої якості пристроїв, ніж демонструють побутові стовпчики, зроблені за типовим проектом зі стандартних комплектуючих, які часом закуповуються у сторонніх виробників.

Великий Київ у Google News

підписатися