Викладачі кажуть, що у навчальному закладі є студенти, які б хотіли вчитися на “Квантовій теорії поля”, проте у них відбирають таку можливість. А ще що в педагогів вимагали підписати згоду на зниження зарплат. проте фізики відмовилися від такої “пропозиції”.
Зізнаюся, що один із мотивів, чому я досі не кинув викладання, полягає тому, що студенти цієї кафедри мають дуже високий рівень підготовки, і співпраця з такими студентами приносить задоволення, – каже Вільчинський.
Раніше “ВК” писав про рейтинг зарплат ректорів вишів Києва та річний дохід ректора КНУ ім. Шевченка Володимира Бугрова на рівні 1 млн 50 тис грн (87 тис. 500 грн на місяць).
Що вивчає “Квантова теорія поля”
Програму, що була акредитована НАЗЯВО із відзнакою як “зразкова”, у 2024 році вперше виключили з переліку програм для абітурієнтів магістратури, – зазначає педагог. Її випускники стають магістрами з фізики та астрономії, а під час навчання вивчають, зокрема, космос у часи зародження Всесвіту.
Я мав досвід зі студентами-теоретиками з іншої кафедри і пересвідчився, що рівень їхньої підготовки значно слабший. І от цій кафедрі прилетіло від ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова, – повідомив фізик-теоретик, випускник та викладач кафедри квантової теорії поля та космомікрофізики Сергій Шарапов.
Проректор проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій Гожик, звинувачення співробітників у тиску через відмову працювати за менші гроші відкидає:
Рішення щодо переліку програм було прийняте з врахуванням кількості випускників цього року на 4 курсі за спеціальністю 104, які вивчали відповідний спеціалізований блок на бакалавраті. Жодних інших критеріїв до уваги не бралося – ВСІ програми фізичного факультету чудові, – написав проректор.
Щороку на магістратуру “Квантової теорії поля” приходить приблизно 10-15 студентів, повідомив Веніславський. Студенти готуються до магістратури, обираючи спеціалізації ще на бакалавраті, після 2 курсу:
Є 7 сильних студентів, які хочуть навчатися на “Квантовій теорії поля”. І вони зараз збираються подавати в суд, тому що вони вступали на факультет, щоб потрапити на цю програму.
Раніше “ВК” розповідав, що Державні аудитори під час ревізії Державного університету інфраструктури та технологій виявили, що проректор закладу за 2022-2023 роки отримав премії на загальну суму майже 7 мільйонів гривень. Це при тому, що працював дистанційно з-за кордону.