Студенту КПІ, який подарував світові гелікоптер, встановили бюст

Автор: Любава Лисичкіна
21:47 03.04

Його гелікоптери врятували мільйони життів, а інші літальні апарати били усі можливі рекорди зі швидкості. Нині гелікоптери та авіалайнери компанії Sikorsky Aircraft, збудовані в США, відомі в усьому світі.

Студенту КПІ, який подарував світові гелікоптер, встановили бюст
Про це ідеться у дописах КПІ ім. Ігоря Сікорського.
 
Ігор Сікорський — батько гелікоптера. Революціонеру в авіабудуванні, людині, яка отримала перше у світі посвідчення пілота гелікоптера, винахідникові понад пів сотні моделей гвинтокрилів, що рятують, воюють і транспортують навіть президентів США, — Ігорю Сікорському встановили бюст у Залі вченої ради КПІ.
 
Це пам’ять про авіаконструктора, який 111 років тому підняв у небо свій перший літак — С-5, на якому й склав іспит на пілота.
«КПІ в ті часи був провідним технічним навчальним закладом. Тому вибір Сікорського аж ніяк не випадковий. Тут авіаконструктор захопився авіацією. І з цього місця почав утілювати в життя свою дитячу мрію: ідею Леонардо да Вінчі про гелікоптер — вертикальний літальний апарат», — Сергій Грачов, завідувач відділу історії авіації та космонавтики Політехнічного музею КПІ.
 
Сьогодні в українському небі легендарні «блек гоки» Сікорського допомагають виконувати бойові завдання ГУР, а рятувальні Sea King стоять на озброєнні українських ВМС.
Росіяни вважають Ігоря Сікорського російським та американським авіаконструктором, тоді як його коріння — в Україні, а початок інженерного шляху — в Київській політехніці.
 
Нагадаємо, у кінці 2023 року стало відомо, що будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського має бути відреставрований: Міноборони програло апеляцію.
 

У МКІП зазначили, що Будинок відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського має історичну та культурну цінність і перебуває в статусі пам’ятки історії національного значення. Наразі будинок потребує негайної реставрації.

 Довідково: у  1904 – 1912 роках у будинку мешкав син Івана Сікорського Ігор – майбутній авіаконструктор. Саме на батьківському подвір’ї він розробив перші моделі гелікоптерів. Сам Іван Сікорський мешкав у будинку до своєї смерті.

У 2000 році садибу Сікорського передали в оренду на 49 років благодійному фонду “Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського”. Фонд не мав жодного відношення до Сікорського й не відновив будівлю. У 2016 році її повернули в державну власність і передали на баланс Міноборони. Київрада декілька разів зверталася до Кабміну, щоб передати будинок у комунальну власність.

Читайте також: В занедбаному будинку Сікорського провели толоку: активісти вимагають передати пам’ятку місту 

Великий Київ у Google News

підписатися