«КПІ в ті часи був провідним технічним навчальним закладом. Тому вибір Сікорського аж ніяк не випадковий. Тут авіаконструктор захопився авіацією. І з цього місця почав утілювати в життя свою дитячу мрію: ідею Леонардо да Вінчі про гелікоптер — вертикальний літальний апарат», — Сергій Грачов, завідувач відділу історії авіації та космонавтики Політехнічного музею КПІ.
У МКІП зазначили, що Будинок відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського має історичну та культурну цінність і перебуває в статусі пам’ятки історії національного значення. Наразі будинок потребує негайної реставрації.
Довідково: у 1904 – 1912 роках у будинку мешкав син Івана Сікорського Ігор – майбутній авіаконструктор. Саме на батьківському подвір’ї він розробив перші моделі гелікоптерів. Сам Іван Сікорський мешкав у будинку до своєї смерті.
У 2000 році садибу Сікорського передали в оренду на 49 років благодійному фонду “Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського”. Фонд не мав жодного відношення до Сікорського й не відновив будівлю. У 2016 році її повернули в державну власність і передали на баланс Міноборони. Київрада декілька разів зверталася до Кабміну, щоб передати будинок у комунальну власність.
Читайте також: В занедбаному будинку Сікорського провели толоку: активісти вимагають передати пам’ятку місту