Про це повідомляє урядовий портал.
Йдеться про заклади освіти у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській і Чернігівській областях.
Наразі потреба у фахівцях, які вміють керувати цивільними дронами, зростає. Адже потенціал використання безпілотників дуже великий — від агросфери до розмінування. Тож продовжуємо створювати умови для швидкого й ефективного навчання”, — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, у 2022 році МОН спільно з представництвом ЄС розпочали роботу над розробленням навчальних програм з керування дронами. Пілот запустили в двох профтехах на Львівщині та Дніпропетровщині. За рік вдалося створити навчальні програми з первинної професійної підготовки, курсової підготовки та гурткової роботи.
У цьому році МОН планує удосконалити навчання керуванням дронами в профтехах, де такі програми вже є, та розширити мережу закладів, що пропонують таке навчання.
Поки опанувати навички керування дронами можна тільки на додатковому курсі. Однак уже в 2024 році МОН планує створити освітній стандарт та запровадити ліцензування в профтехах. Це дозволить молоді і дорослим отримати документ про освіту державного зразка за фахом “Оператор цивільних дронів”.
Читайте також: Реформа чи ліквідація: у Києві посварилися через долю ліцею з поглибленим вивченням математики та фізики
Раніше “ВК” розповідав, де кияни можуть безкоштовно навчитись керувати дронами.