Стрибай у київському дворі: 6 вправ для скакалки, що дозволять зустріти весну міцним та здоровим

Автор: Оксана Тупальська
21:20 09.02

Стрибати на скакалці можна починати з лютого. Для цього достатньо вдягнути спортивну форму з довгими рукавами, легку шапочку, а також знайти невелику заасфальтовану ділянку у столичному дворі, де зійшов сніг і підсохла поверхня. Найкраще місце для занять – подалі від автошляху, де дихати приємно.

Стрибай у київському дворі: 6 вправ для скакалки, що дозволять зустріти весну міцним та здоровим

“Стрибки зі скакалкою – це більше, ніж просто веселе кардіотренування. Вони задіюють всі м’язи, зокрема, і ваші сідниці, прес та руки, а це означає, що ви будете ефективно працювати над цими групами м’язів одночасно. Цей тип вправ може легко покращити вашу фізичну форму, що стане в нагоді не лише під час тренувань, а й у повсякденному житті. І останнє, але не менш важливе: скакалка допоможе вам покращити координацію, швидкість реакції та витривалість”, – розповідає GymBeam.

Як обрати скакалку

Існує низка різних типів скакалок, які прийшли на зміну простій мотузці з ручками, яку ми пам’ятаємо зі шкільних років:

  1. Регульовані троси з легкого металу, покриті ПВХ і оснащені кульковими підшипниками для максимального обертання. Цей тип скакалок зазвичай доступний з пластиковими ручками.
  2. Скакалки з алюмінієвими ручками. Вони особливо зручні, якщо ваші долоні сильно пітніють, оскільки така ручка забезпечує краще зчеплення з поверхнею.
  3. Розумні скакалки, які зроблять підрахунок за вас.
  4. Скакалки з обтяженням, для просутуних стрибунів.

“Після того, як ви придбали скакалку, настав час переконатися, що вона правильно відрегульована. Початківцям варто починати з довшої скакалки, оскільки це означає довший розмах, що дає достатньо часу для того, щоб навчитися координації рухів. З набуттям досвіду, ви можете почати вкорочувати мотузку, що призведе до швидшого проскакування. Встаньте на неї, тримаючи ноги разом. Візьміться за ручки, випряміться і потягніть скакалку вздовж тіла на висоту плечей. Довжина скакалки повинна досягати висоти пахв”, – розповідають фітнес-інструктори.

6 вправ зі скакалкою:

  1. Базовий стрибок

Вихідна позиція: Встаньте, поставивши ноги поруч, візьміться за ручки скакалки і покладіть мотузку позаду себе на підлогу.

Виконання: Почніть із динамічного обертання обох зап’ясть вперед. Коли скакалка закрутиться над головою, злегка зігніть коліна, і коли побачите, що скакалка наближається до ваших ніг, підстрибніть на кілька сантиметрів у повітря. Повторіть вправу ще раз.

Поширені помилки: високі стрибки, рухи всією рукою.

  1. Стрибки на одній нозі

Вихідне положення: Встаньте, поставивши ноги поруч, і підніміть одну ногу на кілька сантиметрів над землею, злегка зігнувши її в коліні. Візьміться за ручки скакалки і покладіть мотузку позаду себе на підлогу.

Виконання: Почніть з динамічного обертання обох зап’ясть вперед. Коли скакалка закрутиться над головою, злегка зігніть коліно ноги, на якій стоїте, і коли побачите, що скакалка наближається до ваших ніг, підстрибніть на кілька сантиметрів у повітря. Повторіть ще раз. Після закінчення одного підходу поміняйте ногу.

Поширені помилки: некоординовані рухи, рухи всією рукою.

  1. Стрибки зі згинанням гомілки назад

Вихідне положення: Встаньте на праву ногу, підніміть ліву ногу, зігніть її в коліні і підтягніть стопу до сідниць. Візьміться за ручки скакалки і покладіть скакалку позаду себе на підлогу.

Виконання: Почніть з динамічного обертання обох зап’ясть вперед. Коли скакалка наблизиться до ваших ніг, підстрибніть на правій нозі, зігніть її в коліні і підтягніть стопу до сідниць. Потім приземліться на ліву ногу, а праву залиште піднятою. З іншим замахом підстрибніть на лівій нозі, зігніть її в коліні і підтягніть до сідниць. Чергуйте ноги з кожним повторенням.

Поширені помилки: недостатня амплітуда рухів при виконанні стрибків з захльостом гомілки назад.

  1. Стрибки з високим підняттям колін

Вихідна позиція: Встаньте на праву ногу, підніміть ліву ногу і злегка зігніть її в коліні. Візьміться за ручки скакалки і покладіть її позаду себе.

Виконання: Почніть з динамічного обертання обох зап’ясть вперед. Коли скакалка наблизиться до ваших ніг, підстрибніть на правій нозі, зігніть її в коліні і підтягніть до живота. Потім приземліться на ліву ногу, залишаючи праву піднятою. З іншим замахом підстрибніть на лівій нозі, зігніть її в коліні і підтягніть до живота. Чергуйте ноги з кожним повторенням.

Поширені помилки: недостатнє підняття ніг.

  1. Боксерська хода

Вихідна позиція: Встаньте і поставте одну ногу на кілька сантиметрів попереду іншої. Вага тіла переважно припадає на задню ногу. Візьміться за ручки скакалки і покладіть мотузку позаду себе.

Виконання: Почніть з динамічного обертання обох зап’ясть вперед. Коли скакалка наблизиться до ваших ніг, підстрибніть на кілька сантиметрів від землі. Приземлившись, поміняйте початкове положення ніг і одночасно перенесіть вагу на задню ногу. Чергуйте ноги з кожним повторенням.

Типові помилки: Надмірні рухи всією рукою

  1. Стрибки з чергуванням ніг

Вихідна позиція: Встаньте і зробіть невеликий крок вперед однією ногою, одночасно роблячи невеликий крок назад іншою. Візьміться за ручки і покладіть скакалку позаду себе.

Виконання: Почніть з динамічного обертання обох зап’ясть вперед. Як тільки скакалка наблизиться до ваших ніг, підстрибніть на кілька сантиметрів від землі. Після приземлення поміняйте положення ніг, передня нога відводиться назад і навпаки. З кожним повторенням міняйте ноги.

Типові помилки: Надмірний рух всією рукою, недостатня відстань між ногами під час стрибків.

Раніше “ВК” розповідав, що у нас існує м’язова пам’ять – це феномен, який дозволяє через багато років відновити навички їзди на лижах, ковзанах чи велосипеді, якщо ще в дитинстві ви навчилися це робити. Це є підставою вчитися нового та повертатися до давно забутих вмінь з турботою про здоров’я.

@irynka_ukrainka #спорт #здоровя #скакалка #мотивація #гарнафігура #дівчата #стрибки #будьвформі ♬ ITALODISCO – The Kolors

Великий Київ у Google News

підписатися