Стрес: як допомогти людині, що пережила різке потрясіння

Автор: Оксана Тупальська
14:01 21.10.2023

Трошки стресу людині не зашкодить – це стимулює її здатність до виживання та спонукає до дій на користь здоров’ю. Однак бувають потрясіння, які можуть мати серйозні наслідки для особи, і саме на них варто реагувати, як самому потерпілому, так і близьким.

Стрес: як допомогти людині, що пережила різке потрясіння

Сильний стрес людина може переживати у випадку вагомої втрати, різкої зміни обставин, звістки, наслідком якої може бути кардинальна зміна життя. 

Як діяти у випадку надмірного стресу, рекомендує НСЗУ:

  • У літаку спочатку надягають кисневу маску на себе, а потім – на дітей. Це приклад, який зрозуміло пояснює: ваша допомога буде дієвою лише тоді, коли ви у нормі.
  • Люди в стресі не завжди готові почути вас. Тож не починайте чогось радити людині, доки не вислухаєте її. Буває, що співрозмовник просто виговорився – і йому стало легше.
  • Щоб підтримати людину, не робить оцінних суджень, визнайте, що проблема важлива.
  • Пам’ятайте, що при розмові ваш тон і поза можуть допомогти почуватися в безпеці, а можуть змусити закритися.
  • Щоб людина не зневірилась у собі через кризові ситуації, покажіть їй, що вона досі може контролювати справи у своєму житті, – тобто може самостійно допомогти собі, для цього є різні техніки.

Раніше “ВК” розповідав, що у столиці побільшало випадків самогубств серед молоді, а також що можуть зробити дорослі, аби зберегти життя дитині. 

Великий Київ у Google News

підписатися