Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
За її словами, всього із 1 січня Центр отримав 1124 звернення про психологічну підтримку та допомогу. Але більшість із них стосувалися стресу, спричиненого війною. Це і страх смерті, втрати родини, страху опинитися в окупації та інше.
Безпосередньо звернень щодо насильства в родинах надійшло 297, із яких 213 від жінок та 84 – від чоловіків. У притулку за цей час перебувало 7 осіб – 5 жінок і 2 дитини. Кімнатами кризового реагування скористалися 23 особи.
Чиновниця зауважила, що також у місті працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які протягом місяця надали 98 консультацій. Із них 76 для жінок та 12 для чоловіків.
Служба телефону довіри Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству працює 24/7 для всіх, хто потребує допомоги за номерами:
- 15-00 (зі стаціонарного),
- 044-272-15-00 (з мобільного).
Окрім цього, Центр надає
- онлайн-консультації у Skype (dovira1500).
Також можна отримати очну допомогу фахівців безпосередньо в Центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству
- за адресою: вул. Юрія Іллєнка, 20.
Пам’ятайте, що ви не самі і можете отримати психологічну, первинну юридичну та правову допомогу“, – нагадала Марина Хонда.
За потреби постраждалим надають місця безпечного перебування у притулках та кімнатах кризового реагування Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.
Читайте також: Симптоми стресу не можна ігнорувати: як розпізнати такий стан у себе
Нагадаємо, Київ першим в Україні створює центр психологічної стійкості – яку допомогу надаватиме.
Детально про те, як у столиці отримати безкоштовну допомогу професійних психологів і психотерапевтів – читайте тут.