Стратегія розвитку Києва до 2035 року: смарт-спеціалізація столиці

Автор: Марія Супрун
13:33 03.12.2021

Світ рухається вперед і сьогодні вже неможливо уявити собі розвиток столиці європейської країни без визначення її смарт-спеціалізації. Концепція смарт-спеціалізації полягає у виявленні унікальних рис регіону та визначенні пріоритетних галузей для досліджень та інновацій з метою розкриття потенціалу його розвитку. 

Стратегія розвитку Києва до 2035 року: смарт-спеціалізація столиці

Впровадження розумної спеціалізації — це комплексний процес, який потребує продуманих дій та цілеспрямованої політики. Є багато інструментів, які можуть допомогти в реалізації. Європейські фахівці рекомендують використовувати інструменти, які стимулюють розвиток конкретного напряму або допомагають вирішити конкретні проблеми пріоритетної галузі.

Серед переваг, які надає місту смарт-спеціалізація, можна зазначити підвищення конкурентоспроможності, краща готовність та швидке реагування на глобальні виклики, ефективне функціонування та розвиток спочатку деяких, а потім і усіх сфер економіки міста. Саме тому однією із стратегічних цілей проєкту Стратегії розвитку міста Києва до 2035 року є створення якісного економічного середовища, заснованого на розвитку інноваційних сервісів та індустрій на засадах смарт-спеціалізації.

За ключовими європейськими принципами смарт-спеціалізації, пріоритетні галузі повинні бути доступними місту. Це мають бути ретельно обрані сфери для інвестування, при цьому об’єктом спеціалізації не обов’язково має бути промисловість.

Основними сферами смарт-спеціалізації столиці є інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ), фармацевтика та медичні послуги, креативні індустрії. Сфери смарт-спеціалізації були визначені Департаментом економіки та інвестицій КМДА спільно з Інститутом економіки та прогнозування Національної академії наук України на підставі проведеного SWOT-аналізу кожного виду економічної діяльності для визначення можливостей їх розвитку, а також сильних та слабких сторін кожної  обраної сфери. Визначені смарт-спеціалізації були підтримані депутатами Київради.

Під час обговорення проєкту Стратегії Києва-2035 було запропоновано провести модернізацію системи управління ЖКХ, створити систему моніторингу стану інженерної інфраструктури міста, контролю якості та обліку споживання ресурсів на базі технології Інтернету речей, розробити інтелектуальну транспортну систему, яка буде забезпечувати автоматизацію прийняття рішень по управлінню транспортними потоками, надалі розвивати нещодавно створений єдиний диспетчерський центр моніторингу роботи громадського транспорту, впровадити систему керування паркувальним простором. Крім того, йшлося про розвиток  системи моніторингу стану довкілля, про створення єдиного медичного простору, платформи цифрових освітніх ресурсів, міського цифрового хабу креативних індустрій.

Таким чином, цифровізація всіх систем міського господарства значно підвищить ефективність управління містом.

Нагадаємо, у Києві з’явиться віртуальна транспортна картка.

Великий Київ у Google News

підписатися