Про це заявив мер столиці Віталій Кличко.
За словами міського голови зусилля влади спрямовані на те, щоб упередити чи подолати як можливі провокації, так і вистояти в умовах військового нападу.
“У координації з НЕК «Укренерго» ми знайшли можливості і забезпечили додаткове виробництво електроенергії на наших ТЕЦ. Грудень-січень в постійній роботі знаходяться 3-4 блоки. Це дозволяє забезпечити безперебійне енергопостачання Києва. Насамперед медичних закладів, підприємств критичної інфраструктури, установ соціальної сфери”, – зазначив мер.
Кличко також повідомив, що наразі:
- створені запаси палива, встановлені електрогенератори для безперебійної роботи в надзвичайній ситуації систем управління містом та ТЕЦ столиці на період до 10 діб.
- підприємства забезпечені гарантованим безперебійним зв’язком на випадок відсутності мобільного зв’язку та інтернету.
- вдосконалено систему оповіщення, яка охоплює як окремо персонал міських служб, так і населення.
- розроблено нову систему оповіщення, аналогів якої в Україні немає( вартість будівництва – майже 11 млн. грн).
- збільшено кількість укриттів утричі (до фонду захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 сховищ та майже 4500 споруд подвійного використання (підземних паркінгів і переходів, заглиблених станцій метро, підвалів та напівпідвалів).
- розгортаються і сили територіальної бригади для оборони Києва.
- тривають тематичні навчання з педагогічними колективами та батьками в школах.
- затверджений План евакуації населення.
Крім цього Кличко наголосив, що сили та засоби цивільного захисту Києва (комунальні служби, аварійно-рятувальні служби та інші) складають: 13,5 тисяч людей особового складу та понад 780 одиниць техніки. А в кожному районі створені комісії з питань евакуації.
Нагадаємо, раніше Кличко уже виражав готовність іти на фронт, у разі нападу Росії на Україну.
До слова, Столична влада має “чіткий план” на випадок російського вторгнення. Згідно з цим планом, основним бомбосховищем у столиці визначено Київський метрополітен