Столичний ЖК, у якому вже понад 8 років проживають сотні людей, опинився під загрозою знесення

Справу про знесення ініціювала Держархбудінспекція (ДАБІ) ще у 2017 році, вказуючи, що об’єкт є самочинним будівництвом.

Про це розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, повідомляє obozrevatel.

ЖК “Науковий” був зведений компанією, що входила до орбіти скандально відомого забудовника Анатолія Войцеховського. Будівництво розпочалося у 2013 році, однак згодом зупинилося – забудовник зник, а інвестори залишилися наодинці зі своїми проблемами. У 2017 році вони створили кооператив, взяли об’єкт під свій контроль і завершили будівництво.

З того часу комплекс пройшов процедуру легалізації: було оформлено право власності, передано земельну ділянку, укладено договір оренди з Київрадою, отримано містобудівні умови й обмеження, а також позитивний експертний висновок щодо проєктної документації. 

Судова справа

Справу про знесення ініціювала Держархбудінспекція (ДАБІ) ще у 2017 році, вказуючи, що об’єкт є самочинним будівництвом. Попри всі наявні документи.

Спочатку суд відхилив позов, однак згодом Верховний Суд скасував це рішення і повернув справу на новий розгляд. Нині Державна інспекція архітектури і містобудування перебрала роль позивача, і судовий процес поновлено. Наступне засідання призначено на 12 травня.

Нардеп про справу

Голова парламентського Комітету з питань організації державної влади Олена Шуляк пояснює, що на сьогоднішній день жодних підстав для знесення не існує, оскільки об’єкт повністю приведений у правове полеУсі необхідні документи є, землю оформлено, будинок здано й заселено.

За словами Шуляк, якщо суд ухвалить рішення на користь знесення, це може стати небезпечним прецедентом для інших схожих випадків у Києві. Таких будинків, що мають “войцеховське минуле”, у столиці ще багато.

Мешканці ЖК “Науковий” вже звернулися до ДІАМ із проханням відкликати позов. Шуляк висловила сподівання, що новостворений державний орган, покликаний захищати законність у будівництві, підтримає людей, а не посилить правову невизначеність.

До слова, паркінгу, офісів, готелю і ЖК на території Музею видатних діячів української культури не буде за рішенням суду.