Столичний торгово-розважальний центр купуватиме електрику закордоном

Автор: Оксана Тупальська
17:58 23.07

Придбання та транспортування бізнесом світла з інших країн дозволяє діюче законодавство, ухвалене у 2019 році. Однак поки це єдиний випадок закупки електрики ТРЦ напряму від іноземців для зменшення навантаження на централізовану мережу в Києві.

Столичний торгово-розважальний центр купуватиме електрику закордоном

Електроенергію в іноземців купуватиме ТРЦ “Гулівер” на Печерську. В ЗМІ в останні місяці було чимало публікацій про цей ТРЦ та його власників не на користь їхній репутації, проте кейс із закупкою електрики є позитивним і вартим до наслідування. 

Читайте також: Кияни обурені сяйвом рекламного екрану ТЦ «Гулівер» під час відключень світла

Звідки постачатимуть світло для ТРЦ “Гулівер”?

Повідомляється, що з 11 липня БФК Gulliver почав закуповувати імпортну електроенергію з чотирьох країн: Словаччини, Польщі, Румунії та Угорщини. 

Найбільша проблема полягала в тому, що навіть перехід на дизельні генератори не міг забезпечити роботу вентиляції та кондиціонування. Якщо взимку цей момент можна було комфортно пережити, то влітку питання стало нагальним, – повідомив технічний директор БФК Gulliver Сергій Кекух.

Скільки коштуватиме таке освітлення об’єкту на Печерську?

В ТРЦ попередили орендарів торгових площ, що комуналку їм тепер будуть рахувати інакше – відповідно до нового внутрішнього тариву. Взамін не буде зникати електропостачання та не буде потреби користуватися автономними джерелами живлення. Варто нагадати, що в ТРЦ є продуктовий супермаркет, і його покупці в центрі міста не будуть боятися придбати м’ясо, рибу чи морозиво з холодильників – бо за умов безперебійного постачання є гарантія, що харчі не псуватимуться без якісного охолодження.

Тариф імпортної електроенергії на 25% вищий за світло від ДТЕК. Однак обходиться на 10% дешевше, аніж від дизельгенераторів.  

Чи можуть інші ТРЦ накупити собі імпортного світла?

Процес узгодження всіх необхідних документів зайняв близько тижня. Фактично, кожне підприємство за наявності необхідних технічних вимог може приєднатися до імпорту електроенергії. Серед основних критеріїв: підприємство має належати до споживачів групи А, тобто об’єкт має бути під’єднаний до системи комерційного обліку електричної енергії ЛУЗОД або АСКОЕ. І, звісно, має бути відсутня заборгованість за договорами про постачання електроенергії”, – сказав Сергій Кекух.

Раніше “ВК” розповідав, де шукати 10 кращих коворкінгів Києва, де можна працювати та заряджати гаджети. Серед них чимало столичних ТРЦ.

Великий Київ у Google News

підписатися