Столичний музей знайшов у своїх фондах 400-річну прикрасу з рубінами із срібної корони Богородиці

Автор: Галина Ворона
11:56 15.08.2023

Національний музей історії України показав унікальну знахідку – бант з яскравою розеткою, що прикрашав срібну корону Богородиці. За оцінками науковців, виготовили його близько 400 років тому. Виявили його під час досліджень стародавніх предметів, що зберігаються у музеї.

Столичний музей знайшов у своїх фондах 400-річну прикрасу з рубінами із срібної корони Богородиці

Про це розповіли на Facebook-сторінці Скарбниці Національного музею історії України.

За словами музейників, розетка в центрі банту складена з рубінів, стрічки, що утворюють бант, із зовні вкриті чорними і білими емалями, які на золоченому фоні утворюють вибагливий рослинний візерунок, що підкреслює вставні планки з п’ятьма невеликими рубінами на кожній.

Із внутрішнього боку стрічки вкриті блакитною емаллю, на якій легкими мазками відтворено квіточки.

Імовірно, частиною прикраси була підвіска. В її основі – також рубінова розетка, оточена легким ажурним серпанком, вкритим ніжно-блакитною емаллю. А знизу на підвісці кріпиться невелика перлинка, символ чистоти.

Науковці не виключено, що це – світська прикраса, виготовлена десь у першій половині XVII століття. Це були часи розквіту Речі посполитої за часів королів династії Ваза – Сигізмунда ІІІ і Владислава ІV.

Не відомо хто і коли подарував цей бант до храму і коли його прикріпили до корони. Та знаємо достеменно з якими молитвами зверталася жінка, власниця цієї прикраси, до Богородиці. Бо вони співзвучні з нашими молитвами про заступництво, про життя і здоров’я рідних та наших захисників”, – додали у музеї.

Читайте також: Археологи знайшли підземні ходи, що ведуть до Софійського собору 

Нагадаємо, у “Софії Київській” археологи знайшли унікальний енколпіон.

Великий Київ у Google News

підписатися