Як розповіли в Музеї Ханенків, офіційне оголошення відбулося під час Генеральної Асамблеї CIMAM в Лос-Анджелесі.
Мета премії — сприяти інноваціям у музеях сучасного мистецтва, забезпечувати доступність, обмін досвідом і стійкість у цій сфері.
Міжнародний комітет музеїв і колекцій сучасного мистецтва (CIMAM) відзначив Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків за переосмислення своєї ролі під час війни та перетворення свого простору на центр солідарності, безпеки й стійкості. Попри відсутність колекції сучасного мистецтва, Музей впровадив програми, що використовують мову та інструменти сучасного мистецтва й залучають сучасних митців до нових музейних практик. Це не лише відповідь на виклики війни, а й крок до довгострокових змін, які роблять музей більш інклюзивним, адаптивним і динамічним.
«Це дуже важлива командна відзнака для нашої інституції. Вона цінна для нас особливо тим, що саме мережа сучасних музеїв оцінила нашу роботу, хоча сам музей оперує класичною колекцією. Це наше з вами розхитування старих правил. І це про те, що не тільки колекція має значення, а й наші практики і програми, аби музей працював для блага суспільства – його історії, його сміливості, його критичності і зростання», — говорить Юлія Ваганова, генеральна директорка Музею Ханенків.