Столичному ліцею присвоїли ім’я Бориса Патона

Автор: Галина Ворона
15:18 09.12.2022

Столичному ліцею інформаційних технологій №79 присвоєно ім’я Бориса Патона. Навчальний заклад розташований в Печерському районі міста Києва.

Столичному ліцею присвоїли ім’я Бориса Патона
оренда квартири Київ

Про це повідомляє пресслужба Київради.

Як зазначається, з такою ідеєю виступив колектив закладу освіти.

За словами депутата Київської міської ради, голова постійної комісії з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту Вадима Васильчука, на офіційному сайті Печерської РДА проходило громадське обговорення цього питання.

За його результатами було проведено загальні збори  колективу та ухвалено рішення про перейменування.

Борис Патон (1918-2020), видатний науковець у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук. Президент НАН України (1962-2020).

Народився в Києві в сім’ї відомого вченого Євгена Оскаровича Патона – пізніше засновника та директора Інституту електрозварювання.

В доробку Бориса Патона – понад 1000 публікацій, зокрема 20 монографій; понад 400 винаходів.

Наукові дослідження присвячені процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробці теоретичних основ створення автоматів і напівавтоматів для електродугового зварювання і зварювальних джерел живлення; умовам тривалого горіння дуги та її регулювання; проблемам керування зварювальними процесами, створення нових перспективних конструкцій і функціональних матеріалів майбутнього.

Читайте також: Борису Патону відкрили меморіальну дошку в центрі Києва

Нагадаємо, минулого року у Києві відкрили пам’ятник Борису Патону (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися