Столичні першокласники не розуміють 40% почутого на уроках, бо погано знають українську

Автор: Вікторія Мілюта
08:38 24.04

Багато жителів столиці говорять російською і, коли їхні діти йдуть у перший клас, виявляється, що вони не розуміють 40% почутого на уроках через погане знання української мови.

Столичні першокласники не розуміють 40% почутого на уроках, бо погано знають українську
Світлодіодне освітлення

Як розповів засновник громадської організації «Спільномова» Андрій Ковальов, з початку цього року у школах Києва запровадили нову методику, яка не просто вимірює словниковий запас учнів 1-2 класів, а й їхнє розуміння почутого.

Попередні дослідження, які проводили у столичних садочках наприкінці 2023 року, показали, що 85% п’ятирічних дітей знають українську мову на недостатньому рівні.

«В середньому діти в 1 класі не розуміють 40% від почутого від модератора, 65% (2/3) від всіх дітей не розуміють більше 50% почутого, 29% (майже 1/3) не розуміють більше 75% почутого», – зазначив Ковальов.

Фахівці припускають, що така ситуація є причиною низьких результатів українських учнів в PISA-2022 (41% 15-річних підлітків не опанували читання з розумінням на базовому рівні).

Читайте також: Безкоштовні уроки англійської мови: де знайти якісні офлайн-курси у Києві

За словами Ковальова, «Спільномова» продовжує вимірювання мовного середовища в садочках та школах столиці, і все більше закладів освіти ініціюють такі дослідження у себе.

«Результати таких вимірювань є досить шокуючими для більшості батьків, і з них (вимірювань) починаються зміни мовного середовища в закладі освіти на краще», – зауважив він.

Раніше «ВК» писав про безкоштовні курси від руху «Єдині»для всіх бажаючих перейти на українську. Завдяки цій ініціативі вже майже пів мільйона українців заговорили рідною мовою.

Великий Київ у Google News

підписатися