Столичні онкологи зберегли жінці ногу, провівши надскладну операцію з видалення пухлини

Автор: Любава Лисичкіна
22:06 20.06.2023

Ліпосаркома — злоякісна пухлина, що складається з мезенхімальних клітин, що мають тенденцію до диференціювання у жирові клітини. За частотою виявлення ця пухлина посідає друге місце серед усіх новоутворень м’яких тканин. 

Столичні онкологи зберегли жінці ногу, провівши надскладну операцію з видалення пухлини Фото: ілюстративне

Про операцію розповіли в Інституті раку.

Два роки тому до Інституту звернулась жінка з пухлиною стегна. Колеги одного з провідних онкологічних центрів, враховуючи розповсюдженість пухлини (ліпосаркома) та залучення в пухлинний процес магістральних судин кінцівки, направили пацієнтку в Інститут до відділу хірургії магістральних судин на хірургічний етап.

Така онкологічна пухлина розвивається повільно, на початкових етапах створює дискомфорт в людини. Найчастіше утворюється на гомілках, сідницях, стегнах, в заочеревинному просторі. Основним методом лікування ліпосаркоми є хірургічне видалення пухлини.

Пухлину було видалено, кінцівка збережена, а жінка отримала протокольний курс хіміо- та променевої терапії. Протягом наступних років пролонгація хвороби не фіксувалась, але нещодавно хвороба повернулася знову. Болі в ділянці операції, особливо під час фізичної роботи змусили пацієнту повторно звернутися до фахівців Інституту.

На жаль, рецидиви захворювання зустрічаються у 30-36% пацієнтів, що потребує відповідного лікування. Тому на мультидисциплінарному онкологічному консиліумі було прийнято рішення про комбіноване хірургічно-променеве лікування.

Хірургічний етап виконано фахівцями відділення хірургії магістральних судин, які, незважаючи на складну інтраопераційну ситуацію – інтимне зрощення пухлини в магістральні судини та виражений рубцевий процес, який розвинувся після минулої операції, видалили пухлину.

Післяопераційний період пройшов без особливостей, та пацієнтка була направлена до іншого медичного закладу для проходження курсу променевої терапії.

“Маємо впевненість, що вже в найближчий час в Інституті запрацює сучасний центр променевої терапії, що дозволить повністю сформувати цикл онкологічної допомоги, залучивши до існуючого хірургічного та хіміотерапевтичного блоку, променеву терапію, й дасть змогу нашим пацієнтам отримувати онкологічну допомогу європейського рівня в одному медичному закладі”, – говорять фахівці.

Відомо, столиця України лідирує за кількістю новонароджених у цьому році.

Великий Київ у Google News

підписатися