Столичні онкологи витягли з того світу 5-річну дитину: боролися за її життя 3 роки

Автор: Любава Лисичкіна
16:16 26.02.2023

Пухлини центральної нервової системи дуже підступні, вони провокують симптоми вже тоді, коли заважають структурам головного мозку працювати повноцінно.

Столичні онкологи витягли з того світу 5-річну дитину: боролися за її життя 3 роки
Як розповіли в Інституті раку, історія Сашеньки розпочалася на початку грудня 2019 року. На цей день дівчинці було 2 рочки і потрапила вона до нас з пухлиною головного мозку в надважкому стані.
 
Лікування треба було розпочинати терміново, дівчинка не контактувала з оточуючим світом, була в сопорі, потребувала постійного моніторингу стану і щоденної корекції терапії. До того як потрапити в дитяче відділення НІР дівчинку вже прооперували нейрохірурги, тому що ситуація була гостра і потребувала негайних дій.
 
Після аналізу історії Олександри і отримання результатів гістологічного заключення було розпочато лікування, але для більш детального аналізу пухлинного матеріалу не вистачало деяких показників, тому морфологічний матеріал було надіслано до клініки SickKids в Торонто, де був встановлений діагноз AT/RT (атипова тератоїд-рабдоїдна пухлина), а це стійке до хіміотерапії новоутворення, говорять лікарі. Яке потребує він більш агресивного лікування та має тенденцію до хіміорезистентності. Це означає, що перерви в лікування неприпустимі і їх слід уникати всіма можливими шляхами, а саме – коректною і вчасною супровідною терапією.
 
Олександра пройшла дуже тривалий шлях лікування. Були ситуації сповнені відчаєм, тому що пухлина перед початком лікування збиралася перемогти нас Після проведених хірургічних втручань за планом було проведення агресивної хіміотерапії, яка за протоколом лікування має відбуватися кожних 2 тижні або «якнайшвидше по відновленню». Також у Сашеньки зібрали стовбурові клітини і згодом провели їх трансплантацію. Останнім кроком в боротьбі була променева терапія.
 
Дівчинка все витримала і була неймовірно стійкою разом зі своїми батьками, які щоденно вірили в майбутнє дитини.Впродовж всього шляху лікування регулярно консультувалися з нейрохірургами щодо видаленя залишкової пухлини, яка під кінець лікування на щастя зникла, і тому, повторне хірургічне лікування дівчинці не було показане.
 
 
Сьогодні дівчинці 5 років. Вона ходить самостійно, вже розмовляє і дарує посмішку своім близьким, займається з реабілітологом, логопедом і готується до вивчення віршиків.
 
До слова,  Обухівська лікарня планує витратити понад 8 млн грн на матеріали для гемодіалізу.

Великий Київ у Google News

підписатися