Столична підземка долучиться до Фестивалю наївного мистецтва

14:29 09.10.2020

Онлайн-проєкт “Фестиваль наївного мистецтва” виходить за межі інтернет-мережі та спускається у підземку. З 9 жовтня у вагонах метро розпочинається кампанія “Абетка українського наїву”, яка познайомить пасажирів з новою сторінкою українського мистецтва — наївом — просто під час поїздки в артпоїзді на синій метро

Столична підземка долучиться до Фестивалю наївного мистецтва
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє пресслужба Київського метрополітену.

Фестиваль наївного мистецтва проходить на онлайн-платформі naive.in.ua. Ті, хто захоплюються, досліджують, збирають і творять український наїв, об’єдналися, щоб відкрити нове й актуальне мистецтво.

Команда проєкту зібрала роботи понад 100 митців (серед яких Марія Приймаченко, Катерина Білокур, Ганна Собачко-Шостак, Дмитро Молдованов, Олександр Найден, Владислав та Олександра Кришовські й багато інших) з усіх куточків України. Народне і авторське, сільське і міське, впізнавані образи і невідомі сюжети чекають на своїх глядачів, критиків та прихильників на онлайн-платформі фестивалю.

У рамках проєкту буде презентовано віртуальний музей українського наїву. У ньому куратори представлять авторські виставки, присвячені сучасній і традиційній творчості митців-аматорів. А фондова частина Віртуального музею вперше об’єднає колекції наївного мистецтва Полтави, Переяслава, Бердичева, Києва, Коломиї та Дніпра.

Команда фестивалю подорожувала містами, містечками й селами України, збираючи інформацію про наївне мистецтво. Тепер ці унікальні знахідки доступні для всіх охочих. Більш як 30 онлайн-подій фестивальної програми: презентації художників та їхніх творів, екскурсії віртуальним музеєм від кураторів проєкту, лекції від артфахівців та дослідників наїву, майстер-класи від наївних митців, дитячі квести музеєм, дискусії про аматорське мистецтво, покази фільмів і музичні вечірки.

Конференція, на якій дослідники історії мистецтва та актуальних мистецьких практик, куратори та музейники, теоретики та практики дискутували про роль та місце аматорської творчості у сучасній культурі України. Час, місце та формат знайомства з наївним мистецтвом обирає глядач!

Окрім того, митці, що не мають художньої освіти, можуть стати частиною спільноти українського наїву. Для цього необхідно заповнити анкету за посиланням та додати до неї фото своїх робіт. Після кураторської премодерації твори та профайл митця-аматора будуть розміщені на онлайн-платформі Фестивалю.

Досліджуйте, вивчайте, дивіться та слухайте. Сучасні автори й класики аматорської творчості, сотні наївних творів, інтерв’ю з художниками та факти їхнього життя, культурні маршрути та пам’ятки, колекції та дослідження про наївне мистецтво тепер на naive.in.ua”, – закликає команда проєкту.

Куратори проєкту: Олександр Ляпін, Аліса Ложкіна, Павло Гудімов, Лідія Лихач, Петро Гончар, Ірина Савченко та ін.

Нагадаємо, ми зібрали 7 безкоштовних подій цих вихідних для киян.

Великий Київ у Google News

підписатися