Столи для пін-понгу, терапевтичний сад на Подолі та урбаністика для дітей – волонтер з Данії втілює ідеї розвитку у Києві

Автор: Оксана Тупальська
13:25 21.02

Данський містопланувальник і дизайнер Мікаель Колвілл-Андерсен півтора роки тому приїхав до України аби допомагати в відбудові та розвитку. Він реалізовує проект з передачі велосипедів мешканцям прифронтових територій, а у Києві вирішив створити терапевтичний сад.

Столи для пін-понгу, терапевтичний сад на Подолі та урбаністика для дітей – волонтер з Данії втілює ідеї розвитку у Києві

Мікаель Колвілл-Андерсен винаймає квартиру у столиці та робить, те, що змінить Київ на краще, розповідає The Village Україна.

Гість з Данії придивився покинуту земельну ділянку в самому серці Подолу – на Притисько-Микільській вулиці, між будинками №1 та №5. І там вирішив створити терапевтичний сад – затишний куточок на природі, куди зможуть приходити містяни аби подумати про світ навколо та відпочити.

«Ділянка була відгороджена від людських очей після знесення там будівлі в 1985 році. Природа отримала карт-бланш без участі людини протягом майже 40 років. Це унікальний простір у центрі густонаселеного району. За допомогою небайдужих волонтерів ГО «Космос Табір» мені вдалося дізнатися, що ця земля, на превелике щастя, належить киянам, себто є громадською власністю, що буквально розвʼязує нам руки на роботи над садом», – розповідає Мікель.

Зараз він працює над отриманням дозволу від міста на використання землі під [терапевтичний сад], щоб разом із групою волонтерів згодом зробити важку роботу та перетворити простір на лікувальний сад.

«У Данії такі сади є майже в кожному місті. Ми почали будувати їх 10–15 років тому для наших ветеранів, які повернулись з Іраку й Афганістану. Відмінність від звичайних парків і садів у тому, що в розробці таких просторів багато науки, зокрема психології».

Волонтер нагадує, що цивільні люди щодня, якщо не живуть під ракетними атаками, то чують сирени повітряних тривог від зльоту МіГ. Не говорячи вже про пекло, у якому перебувають військові. Тому зараз вам потрібні всі можливі види терапій.

Мікаель разом з групою однодумців допоміг в облаштуванні столів для пінг-понгу на Подолі, полагодив дитмайданчик, що біля готелю Bursa.

В одній зі шкіл столиці та на відкритій галявині «Самосаду» на Подолі містопланувальник провів кілька майстер-класів для дітей.

«Мені подобається працювати з дітьми, тому що в них є логіка, допитливість і немає ніяких фільтрів. Як ви можете виправити цю вулицю? У чому проблема цієї вулиці? Чому машини стоять на тротуарі? Як це можна виправити? Бум, бум, бум – купа відповідей. Тож це так надихає бачити, як українські діти, знаєте, не поступаються своїм одноліткам в інших частинах світу. Тож так, було багато тактичного урбанізму», – поділився Мікаель Колвілл-Андерсен.

Раніше “ВК” розповідав, що у комунальних теплицях вирощують саджанці унікальних дерев. Серед них гінкго, 30 тисяч одиниць насіння якого минулої осені Київ отримав від німецького мецената. 

Жителі столиці також можуть безкоштовно отримати саджанці дерев для посадки на прибудинкових територіях. Весняну акцію проводить Центр альтернативного озеленення Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися