Стік кров‘ю. Сьогодні виповнюється 101 рік від дня вбивства творця «Щедрика»

Автор: Любава Лисичкіна
14:16 23.01

Україна подарувала світу один із найважливіших символів Різдва — «Щедрик» Миколи Леонтовича.

Стік кров‘ю. Сьогодні виповнюється 101 рік від дня вбивства творця «Щедрика»
Нагадала про сумну дату співачка та благодійниця Анжеліка Рудницька.
 
101 рік тому вдосвіта 23 січня 1921 року чекіст вистрелив у Миколу Леонтовича. Це сталося у хаті Леонтовича батька, куди Микола приїхав у гості, а мерзотник-чекіст попросився переночувати. Переночував. Зранку зробив свою чорну справу, пограбував Леонтовича і зник.  43-літній Микола стік кров‘ю, його не змогли врятувати.
 
 За словами Рудницької, у цей час світ аплодував «Щедрику», західна преса співала Миколі Леонтовичу осанну. «Щедрик» став світовим хітом, а у композитора був шанс поїхати у Європу і прожити довге життя у комфорті і багатстві. Проте  він вибрав Україну з її вічними проблемами, зневагою до своїх геніїв і злою сусідкою росією, що краде і вбиває все найкраще українське.
 
«Минуло сто років. Україна – незалежна держава. З «мільйоном» інституцій, державних і приватних, а про Леонтовича і досі мало знають українці, його музей у селі вкрай скромний, пам‘ять про нього береже жменька небайдужих людей, а його «Щедрик» досі співає увесь світ, він звучить в «Сам вдома», «Гаррі Поттер», «Сімейка Адамсів», «Міцний горішок 2» і т.д»,- зауважила співачка.
 
Нагадаємо, в Києві у Довженко-Центрі відкрили  мультимедійну виставку про шлях української мелодії від фольклорної пісні до відомого на весь світ різдвяного гімну.
 
Також, цього року відкрили пам’ятну дошку Олександру Кошицю, який представив світові “Щедрика” (ФОТО, ВІДЕО).

Великий Київ у Google News

підписатися