1. Труханів острів
З Хрещатика – і на Троєщину, або ж навпаки. Загальна протяжність веломаршруту “Житловий масив Троєщина – Європейська площа” сягає 22 км. Він проходить по проспекту Шухевича, Північному мосту, вулиці Труханова, Парковому мосту, а потім схилами Хрещатого парку, Володимирському спуску і веде до Європейської площі.
На Труханів з центру потрапляємо Парковим пішохідним мостом, а на лівий берег – Північним. За час прогулянки оглядаємо чи на найживописніші місця Києва.
За цим маршрутом відправлятися можна навіть новачкам – рельеф здебільшого легкий, рівнинний. Переїхавши пішохідний міст варто зупинитися, щоб оцінити контраст між жвавим гомоном однієї частини міста та заспокійливою тишею іншої. Далі траса йтиме асфальтованою Труханівською вулицею.
Інший варіант “переправи” на Лівобережжя лежить Подільсько-Воскресенським мостом через Русанівські сади. Місцеві дачні будинки – жива виставка різноманіття архітектурних рішень. А заодно можна відвідати унікальний у своєму роді Київський музей вторсировини, розташований на території заводу “Київміськвторресурси”. В його експозиції є зокрема колекція самоварів, залізні бігуді-ножиці та станок для переробки коноплі.
2. Биківнянський ліс і Алмазне озеро
Від мікрорайону Троєщина до нього два рази педалями крутнути, але сюди варто приїхати навіть з Виноградаря. Зокрема заради прогулянки берегами найбільшого київського озера Алмазне з його чистою водою та мальовничими берегами. Північним мостом – на лівий берег. А далі – поміж берез та сосен. Єдиний нюанс – треба бути готовим їхати по пухкому грунту та піску.
3. Парк Партизанської слави та Микільський ліс
У парку прокладено одну з київських “Стежок здоров’я”. Вона має асфальтовані та грунтові ділянки й протяжність близько 5,5 км. У вечірній час доріжки освітлюються.
У місці, де формально закінчується “стежка”, вона продовжується лісом. Можна їхати далі. З цікавих локацій на цьому шляху – “цвинтар” військової техніки на території Київського військово-ремонтного заводу. Наблизитися до “експонатів” навряд чи вдасться – це охоронюваний стратегічний об’єкт. Але це не привід відмовлятися від велопрогулянки лісом.
У самому ж парку можна випити кави, перекусити, а дорога проходитиме повз мотузковий парк, арбалетний тир та озеро, яких тут три.
4. Парк Дружби народів
Придатна для для веломандрівок територія на острові Муромець величезна. Тут є велопрокат, хороші асфальтовані дороги, спеціально облаштований памп-трек, а також численні грунтові та піщані стежки. У паркові можуть влаштовувати велозабіги як початківці, так і досвідчені велосипедисти.
Визначити один маршрут на острові доволі складно, бо тут можна їздити малим чи великим колом, обираючи на свій смак чи більш цивілізовані, чи зовсім дикі місця. Декілька років тому у парку облаштували 10 км прогулянкових доріжок, на яких встановили вказівники та інформ-борди.
Втім, маршрут можна продовжити до річки Бобровня і навіть далі. Чим більше віддалятися від вїзду до парку, тим більш атмосферною ставатиме прогулянка: розлогі луки, метелики та бабки, пронизлива тиша і лише гучний пташиний спів, затишні пляжі Десенки.
З кожним намотаним кілометром зростатиме шанс знайти навіть у місті-бататомільйоннику місце для повного усамітнення.
Закінчується острів дамбою, яка через 4 км виведе мандрівника на Троєщину.
5. Голосіївський парк
Велика кількість асфальтованих доріжок для прихильників розміреної комфортної їзди і новачків, місцями доволі круті численні спуски-підйоми для досвідчених і тренованих та врешті траса BMX для адреналінових велосипедистів. Усе це на території парку є.
Майже поруч зі входом до парку з Голосіївського проспекту розкинувся каскад Горіхуватських ставків, на берегах яких можна перепочити. Дорога до Голосіївських ставків пролягає повз доглянуту територію Свято-Покровського монастиря Голосіївська пустинь, історія якого почалася у XVIII ст.
Витривалі велосипедисти можуть продовжити маршрут Голосіївським лісом аж до Національного музею народної архітектури та побуту Пирогово чи навідатися до купелі Голосіївської пустелі з крижаною джерельною “срібною” водою. На шляху до Пирогово можна навідатися до храму під відкритим небом Сергієва пустинь або ж до головної астрономічної обсерваторії НАН України, де знаходиться найбільший телескоп України. Приблизно на середині маршруту можна відпочити на живописних берегах ставка Дідорівка.
Активно відпочивати на території Голосіївського парку можна зі своїм чи орендованим велосипедом, тут є пункти велопрокату.
6. Феофания
На території лікарні Феофанія велосипедистам не дуже раді, чого не скажеш про однойменний парк. Вхід (в’їзд) платний (дорослий – 30 грн, дитячий – 10 грн), але тут є прокат, доріжки і прекрасні краєвиди. Комплекс розкинувся на 150 га, так що розігнатися є де.
На території є п’ять озер. Найбільше з них – саме віддалене від центрального входу. Велосипедом до нього можна швидко дістатися навпростець через ліс, якщо посередині центральної алеї повернути праворуч.
Вирушаючи на цей маршрут, можна не брати з собою великий запас питної води. У парку Феофанія є декілька цілющих джерел – Святого Миколая, Святого Михайла та Святого Пантелеймона. Неподалік від останнього є широка асфальтована дорога, якою можна лісом дістатися до Свято-Пантелеймонівського монастиря.
7. Виставковий центр (ВДНГ)
Цю локацію варто згадати у якості раю для власників шосейних велосипедів.
Майже вся площа Виставкового центру має відмінне асфальтове покриття. Є окремо виділені велодоріжки. Поруч паркова зона з озерами, а отже й краєвидами місцевість забезпечена. Любителі дальніх заїздів звідси можуть запросто дістатися до Голосіївського парку й продовжити велопокатушку там.
8. Оболонська набережна
Чудове місце для невибагливої та невиснажливої велопрогулянки. Свіже повітря й ідеальне асфальтоване покриття доріжок. Загальна протяжність маршруту – трохи більше 4 км. Єдиний мінус – потрібно буде постійно маневрувати між пішоходами – набережна ніколи не пустує.
9.Пирогово
Територія Національного музею народної архітектури та побуту України охоплює 133 га і щедра на доріжки. Та треба бути готовими, що всі вони проходять по пересіченій місцевості і мають протяжність майже 10 км.
На території парку-музею можна подивитися експозицію, а також перепочити на зелених галявинах чи в облаштованих альтанках. Велосипед можна взяти в оренду на місці. Витривалі велосипедисти прокладають маршрут на Пирогово через Голосіївський парк.
10. Межигір’я
Зручніше та ближче стартувати з Виноградаря чи Оболоні. Відстань в одну сторону сягає близько 40 км. До району Київської ГАЕС можна їхати декількома шляхами: більш комфортні та здебільшого асфальтовані варіанти будуть довшими, а варіант “навпростець” передбачає грунтові ділянки. На шляху трапиться гірськолижний комплекс “Вишгора” – звідти відкривається гарний вид на Київське море.
Втім, транспортний засіб можна орендувати на місці і почати покатушку безпосередньо у Межигір’ї. На території колишньої резиденції колишнього президента є 2-кілометрова набережна, доглянутий парк, красивий каскад фонтанів і водоспадів. Майже скрізь є зручні велодоріжки.
Суттєвий мінус – плата за вхід обійдеться у 100 грн.
Нагадаємо, що сьогодні велосипедисти вийшли на лежачий протест. Причиною стала ДТП за участі велосипедиста і вантажівки, в результаті якої велосипедист загинув.