Стаття Порошенка у Gazeta Wyborcza: Україні потрібні гарантії безпеки

Автор: Тетяна Сененко
21:10 01.08

Добудова «Північного потоку-2» це питання регіональної, європейської і трансатлантичної безпеки. Тому обіцянки західних партнерів України щодо гарантій мають матеріалізуватися не стільки в енергетичній царині, скільки у безпековій. Україна має отримати План дій щодо членства України в НАТО.

Стаття Порошенка у Gazeta Wyborcza: Україні потрібні гарантії безпеки

Про це п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко написав у публікації «Стаття Путіна не про історію. Це – політичний маніфест з погрозами сусідам» для Gazeta Wyborcza.

«Україні потрібні скоріше не гроші, а гарантії. І в першу чергу не гарантії газового транзиту, чи допомога в зеленій енергетиці. Нам необхідні чіткі гарантії безпеки і незалежності. А це – членство в НАТО. Стаття Путіна зайвий раз переконує у тому, що обіцяти туманну перспективу вступу України до Альянсу вже замало. Наші мрії та обіцянки партнерів мають матеріалізуватися в конкретний проект, і такий проект називається Планом дій щодо членства», – підкреслив п’ятий Президент України.

За його словами, цей План очевидно потребує часу для виконання, і на цей період Україна вправі розраховувати на проміжні безпекові угоди з партнерами. «Сподіваюся, це стане предметом переговорів Володимира Зеленського під час його візиту до Білого дому наприкінці серпня», – додав він.

Петро Порошенко також застерігає західних політиків від надмірного захоплення політикою умиротворення та закликав їх пам’ятати уроки нещодавньої європейської історії і не вірити інформаційним маніпуляціям Путіна.

«Путін не міг собі відмовити у задоволенні зайвий раз плюнути в очі західним прибічникам політики умиротворення агресора, яких уроки Мюнхена-38 нічому не навчили. Вони, напевно, не читали російського історика Ключевського, який писав: «Історія не вчителька, а наглядачка: вона не навчає, а тільки карає за незнання уроків», – зауважив він.

Петро Порошенко зазначив, що свої політичні плани Путін декларує відкрито: «Ще під час Мюнхенської безпекової конференції 2007 року він кинув виклик усій трансатлантичній спільноті. У відповідь Захід вирішив задобрити Путіна і весною 2008 року на саміті НАТО в Бухаресті відмовив Україні та Грузії в наданні ПДЧ. Відсутність адекватної реакції підбадьорила Путіна, і вже влітку того ж року він захопив Абхазію та Цхінвальський регіон. Згодом російська агресія проти України стала першим випадком нападу постійного члена Ради безпеки ООН на державу-засновницю Організації об’єднаних націй».

«Путін веде гібридну війну з демократичними цінностями по усьому світу. Його нездорові амбіції носять глобальний характер, але передумовою їх реалізації є заволодіння Україною. Без України російська держава не може бути імперією за визначенням. Про це тридцять років тому говорив ще Горбачов, коли марно агітував українців не голосувати на референдумі за незалежність», – зазначив Петро Порошенко.

Читайте також: Нам по цимбалах, що думає Путін про ідентичність українців — Порошенко

Він зауважив, що для України газовий транзит це не стільки і не тільки проблема грошей. «Заробимо врешті-решт і на чомусь іншому. Йдеться про регіональну, континентальну і трансатлантичну безпеку. А для України це екзистенційне питання, бо стаття Путіна свідчить про те, що він не відмовився стерти Україну з політичної карти. Це така ж нав’язлива ідея сучасності, як колись план «скинути Ізраїль в море», – додав Петро Порошенко.

«Поки не вичерпані усі можливості, Київ продовжить боротьбу проти «Північного потоку 2», якою б не була думка великих держав. У нас в Україні не прості стосунки між опозицією, яку уособлює «Європейська Солідарність», і владою. Але в цьому питанні ми будемо діяти спільно, бо тут йдеться про наш корінний національний інтерес. Рівно як і про інтерес наших найближчих сусідів», – зазначив лідер партії.

Читайте також: “Північний потік – 2” є зброєю в руках Путіна. Порошенко зустрівся з Джорджем Кентом

Нагадаємо, Петро Порошенко втретє за два місяці відвідав фронт та передав комплекс відеоспостереження 72-ій окремій механізованій бригаді.

 

Великий Київ у Google News

підписатися