Статті витрат на ТРО немає, однак спрямовують кошти на підтримку та лікування ветеранів – як виглядає воєнний бюджет Києва

Автор: Оксана Тупальська
17:11 20.11.2023

Окремої статті видатків на місцеву тероборону, як це є в інших містах, у Києві немає. Проте діє програма «Захисник Києва». Як підтримує військо столиця, дослідив Forbes.

Статті витрат на ТРО немає, однак спрямовують кошти на підтримку та лікування ветеранів – як виглядає воєнний бюджет Києва

“Наприкінці жовтня Кличко заявив: цього року столиця вже передбачила та спрямовує захисникам понад 6,2 млрд грн”, – розповідають аналітики. 

У жовтні 2023 року субвенцію з міського до державного бюджету на потреби оборони збільшили з 300 млн грн до 1,38 млрд.

Не має окремої статті видатків і столична програма “Захисник Києва”. Вона фінансується змішано – з так званих цивільних і планово військових видатків. В ході реалізації програми забезпечується соціальний захист, лікування ветеранів та навіть екскурсії для ветеранів і виготовлення патріотичного медіаконтенту.

“Не було можливості визначити, скільки саме грошей за програмою «Захисник Києва» йде безпосередньо на підтримку частин, які перебувають на фронті. Зауважимо, що планові доходи столиці від «військового» ПДФО у 2023 році – 5,9 млрд грн. Видатки на благоустрій – 2,3 млрд грн”, – кажуть автори дослідження.

Загалом, у різних регіонах країни, витрати на благоустрій є основними з місцевих бюджетів. Де надходження більші, як правило, частка витрат на оборону у співвідношенні до господарчих також більша.

Наприклад, у Дніпрі та Одесі з бюджету обласних центрів майже третину віддають на оборону, а в Житомирі більшу частину міського бюджету спрямовують на допомогу армії. 

Нагадаємо, завдяки західній ППО Київ перетворився на одне із небагатьох безпечних місць у воюючій Україні. Наразі небо столиці захищають декілька видів протиповітряного захисту різного радіусу.

Великий Київ у Google News

підписатися