Київщина – серед регіонів, де прийняли найбільше звернень поруч із Харківською, Луганською та Донецькою областями.
Загалом у реєстрі країни пошкодженого майна понад 380 тисяч заявок. На програму е-Відновлення уряд виділив 4,5 млрд грн. Це кошти з Фонду ліквідації збройної агресії, у якому загалом наявні 62 млрд грн та майже половина – вилучені російські кошти.
«Є одразу встановлена ціна за квадратний метр з матеріалами. Вимірюється кількість квадратних метрів, множиться на вартість і отримується цифра», – розповів в національному телемарафоні представник комісії, яка проводить інвентаризацію майна в одному з населених пунктів Київщини.
Спочатку будуть виплачувати тим, кому на відновлення потрібно до 200 тис грн, другий етап включатиме тих, кому ворог завдав збитків на понад 200 тис. грн, розповіла заступниця міністра громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська. У кого житло знищене вщерть – зможуть отримати сертифікат на придбання нового житла у новобудові або на вторинному ринку у будь-якій області.
«Щодо власників приватних будинків – ви зможете отримати компенсацію і придбати житло або витратити ці гроші на відновлення свого домогосподарства на своїй земельній ділянці», – пояснила Козловська.
Відповідно до ухвалного парламентом закону строк подання заяви про надання компенсації за знищене житлове майно – під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення.
Нагадаємо, про процедуру подання заявок та отримання виплат на відновлення житла розповідала голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.