Куди подіти великогабаритні відходи та як їх вивезти розповіли в КП “Київкомунсервіс”.
Такі відходи складують на відповідних майданчиках на прибудинкових територіях. Таке сміття вивозиться окремо не рідше одного разу на тиждень по мірі накопичення, за заявками обслуговуючих організацій або повідомлень мешканців, спецавтотранспортом на полігон великогабаритних та будівельних відходів.
При виявлені накопичених великогабаритних відходів на прибудинковій території, кияни можуть повідомити в підприємство на офіційному сайті за посиланням.
Заявку сформують й спланують вивезення сміття.
“Якщо плануєте чи вже викинули значну кількість ВГВ, також просимо відразу інформувати, сплануємо їх вивезення, та уникнемо скарг та нарікань з боку ваших сусідів, й ваше сміття не буде предметом для обговорення в соціальних мережах”, – зазначили в дописі.
До великогабаритних відходів відносять:
- старі меблі, матраци, килими, деяка побутова техніка, валізи, зняті при ремонтах квартир старі двері, вікна, лінолеум, унітази, інша сантехніка тощо.
До великогабаритних відходів не відносять:
- будівельні відходи, та відпрацьовані автомобільні шини.
До слова, послуга з вивезення ВГВ є складовою комунальної послуги з вивезення побутових відходів і має окремий встановлений тариф, так як передбачено додаткові витрати на оплату праці робітникам, які безпосередньо завантажують такі відходи до спецавтомобіля.
Вивезення відходив будівельно-ремонтних робіт (будівельні відходи), які утворюються під час провадження таких видів діяльності, як будівництво нових будівель та споруд, їх реконструкція, капітальний ремонт, остаточне знесення будівлі чи споруди, з приватних домоволодінь чи квартир багатоповерхівок здійснюється мешканцями самостійно, за допомогою послуг компаній, які профільно займаються вивезенням даного сміття.
До слова, на Оболоні прибрали баштанну «стихійку».