Стали заручниками за любов до Батьківщини, але вона не відповідає взаємністю: у Києві пройшла акція на підтримку цивільних жертв насильницьких зникнень

Автор: Галина Ворона
16:13 17.10.2023

На Майдані Незалежності сьогодні відбулася акція на підтримку цивільних жертв насильницьких зникнень. Вона була присвячена річниці “великого жіночого обміну”, коли з полону на рідну землю повернулись 108 жінок.

Стали заручниками за любов до Батьківщини, але вона не відповідає взаємністю: у Києві пройшла акція на підтримку цивільних жертв насильницьких зникнень Фото: Цензор.НЕТ
Світлодіодне освітлення

Акцію організувала правозахисниця, громадська журналістка, лауреатка національної Правозахисної премії у 2021 році, представниця Sema Ukraine Людмила Гусейнова, яка сама повернулась додому під час цього обміну. 

Вона перебувала в місцях неволі 3 роки й 13 днів. Повернувшись додому, жінка робить все, аби на волю вийшли ті, з ким вона була в полоні – таких заручниць у полоні країни-агресорки перебуває ще багато, і кожна з них переживає своє особисте пекло. Люда щиро розказала нам про свої три роки полону. 

Під час акції спікери розповіли, що наразі відомо про понад 150 пенітенціарних закладів у Росії та на тимчасово окупованих територіях України, де безпідставно утримують цивільних громадян, яких викрали під час окупації з власних домівок, дорогою в магазин або з робочого місця.

Їх катують, морять голодом, чинять психологічний тиск та  поміщають в інформаційний вакуум, з невинних людей знущаються морально та фізично.

Для РФ практика насильницьких зникнень стала одним з розповсюджених методів залякування громадян на окупованих територіях.

Акцію підтримали кілька сотень учасників, які чекають з полону рідних, близьких та друзів. Вони тримали портрети бранців кремля та плакати з вимогами їхнього звільнення.

Люди, що підходили до відкритого мікрофону, розповідали, що їхні родичі, друзі, знайомі опинились у заручниках окупантів через свій патріотизм та надзвичайну любов до Батьківщини. Але Батьківщина не відповідає їм взаємністю: досі не створено механізму і немає законів для повернення цивільних з полону. 

Тому під час акції збирали підписи під зверненням до президента з проханням розробити такий механізм і такі закони.

Читайте також: Публічність заважає: що потрібно знати родинам полонених, які намагаються повернути своїх близьких

Нагадаємо,  у Києві з’явилась скульптура пам’яті тих, що повернувся з військового полону.

Великий Київ у Google News

підписатися