Стало відомо, які заклади Києва і області лікуватимуть безпліддя за державний кошт

Автор: Галина Ворона
05:08 21.02

У 12 медзакладах України можна безоплатно отримати послуги з лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій. Серед них є медичні заклади Києва і області.

Стало відомо, які заклади Києва і області лікуватимуть безпліддя за державний кошт

Як повідомляє МОЗ, в рамках Програми медичних гарантій на лікування безпліддя в Україні на цей рік передбачено понад 1,87 млрд гривень. 

За ці кошти планується провести 30 тисяч циклів лікування безпліддя. З урахуванням того, що середні показники успіху становлять близько 30%, можна очікувати на народження 10 тисяч нових українців.

У Києві та області безоплатні послуги з лікування безпліддя надаватимуть такі медзаклади:

  • ТОВ “Надія”,
  • ТОВ “Гармонія краси”,
  • ТОВ «Медичний центр “Добробут-поліклініка”,
  • ТОВ “Мірум”,
  • ТОВ “Родинне джерело” 
  • ТОВ “Необмед 2007”. 

Хто може отримати послугу

Медична послуга за пакетом “Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій” надається за умови встановлення діагнозу “Жіноче безпліддя” або “Чоловіче безпліддя”. Вік пацієнтки на момент початку циклу має бути не більше ніж 40 років.

Спершу жінка має звернутися до акушера-гінеколога в спеціалізованому закладі, який має договір із НСЗУ на пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Направлення для цього не потрібне. Лікар акушер-гінеколог проведе обстеження, визначить показання до проведення ЕКО, а за необхідності скерує на консультацію до суміжних спеціалістів (терапевт, кардіолог, невропатолог, ендокринолог та ін.)

На цьому етапі може знадобитися стаціонарне лікування або дообстеження. Лікар-акушер гінеколог може направити жінку до спеціалізованого багатопрофільного закладу або перинатального центру, які надають безоплатні послуги в межах пакетів “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах” і “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій”.

Після дообстеження лікар акушер-гінеколог скеровує пацієнтку до мультидисциплінарного консиліуму або у спеціалізованому багатопрофільному закладі, або у перинатальному центрі, або у закладі, який надає послугу ДРТ. Консиліум лікарів приймає рішення про наявність підстав для отримання послуги з лікування безпліддя та відсутність протипоказань.

Місце отримання послуги пацієнтка має право обрати самостійно із переліку закладів, які уклали договір із НСЗУ про медичне обслуговування за відповідним пакетом медичних послуг.

Чи є ця послуга безоплатною

Безоплатно в межах пакета “Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення іn vitro)” жінка може отримати один повний цикл на рік – у разі настання вагітності, при цьому у разі народження здорової дитини наступні цикли допоміжних репродуктивних технологій не оплачуються. Також пацієнтка може отримати другий повний або неповний цикл на рік – у разі ненастання вагітності. Доплачувати за ці послуги не потрібно.

Лікування можливо як амбулаторно, так і на умовах денного чи звичайного стаціонару – залежно від призначень лікаря. Медичний заклад гарантує конфіденційність лікування.

Читайте також: Харчуватися так, щоб жити довго: як налагодити харчування без затрат часу й грошей

Нагадаємо, за вагітними киянками лікарі тепер зможуть спостерігати дистанційно.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин