Стало відомо, скільки парафій Московського патріархату перейшли до ПЦУ

Автор: Тетяна Сененко
13:30 06.01

Протягом трьох років до Православної церкви України перейшло близько 700 парафій УПЦ Московського патріархату.

Стало відомо, скільки парафій Московського патріархату перейшли до ПЦУ

Про це розповів предстоятель ПЦУ Епіфаній в інтерв’ю “РБК-Україна”.

“За нашими підрахунками, близько семиста парафій приєдналися після Об’єднавчого Собору ПЦУ. Протягом останнього року переходів було значно менше. Цей спад почався ще з приходом нової влади”, – зазначив він.

За словами Епіфанія, зараз Московський Патріархат фактично по кожній парафії, яка приєдналася до нашої Церкви, подав позови до судів.

“Але протягом цього часу практично за всіма позовами ми виграли, бо правда на нашому боці, і якщо громада бажає перейти, вона має на це законне право. Я зараз говорю про верхню інстанцію – Верховний суд. Зараз відчувається, що судова реформа торкнулася лише Верховного суду, а на нижчих рівнях, як ми бачимо, дуже різні інколи приймаються рішення, інколи навіть неадекватні, які припиняють перехід громади. Але коли справа доходить до Верховного суду, то він приймає справедливе, виважене рішення”, – пояснив предстоятель ПЦУ.

Водночас, додав Епіфаній, з боку української влади повинна бути підтримка цього процесу в рамках, визначених законом. 

Тим часом, голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату Російської православної церкви (РПЦ) митрополит Волоколамський Іларіон порадив дівчатам виходити заміж лише за віруючих чоловіків

Читайте також: “Захисти, святий княже, від Варфоломія”. “Московські” віряни піднялися на Володимирську гірку (ВІДЕО, ФОТО)  

Нагадаємо, у Києві священник розбудовує церковний МАФ на зеленій зоні. Скандальна історія довкола нього триває з жовтня 2019 року, і щороку набуває нових відтінків.

Великий Київ у Google News

підписатися