Як розповіли у КП “Плесо”, фахівці підприємства разом із мобільною лабораторією провели дослідження води у верхньому каскаді Совських ставків після звернення киян.
За їхніми словами, аналізи показали, що вода має помірну токсичність (індекс 0,48), що не становить небезпеки для живих організмів.
Також у воді виявлено високий вміст солей – більше 1000 мг/дм³, що не несе загрози для живих організмів, проте “може впливати на екологічний стан водойми”.
При цьому, зазначають у КП, перевищення норм зафіксовано лише по солям, а показники споживання кисню трохи вищі за норму.
А рожево-бурий відтінок води спричинили галобактерії – мікроорганізми, що живуть у солоній воді, які безпечні для людей і не містять шкідливих патогенів, кажуть фахівці.
Галобактерії є природними мешканцями водойм із високою мінералізацією. Вони не шкодять здоров’ю людей, не становлять загрози для тварин та інших організмів. Хоча через їхню присутність вода має рожевий відтінок, це явище не є шкідливим і давно відоме науковцям. Подібні бактерії можна знайти у водоймах зі схожими умовами по всьому світу”, – запевняють у “Плесі”.
До свого допису комунальники також додали фото мікроскопічних зразків, які наочно демонструють галобактерії.
Читайте також: Траншеї і котлован в заказнику “Деснянські луки”: двоє експосадовців КП підуть під суд
Нагадаємо, днями комунальники повідомили, що виявили забруднення у верхньому каскаді Совських ставків.