США та Ізраїль розпочали воєнну кампанію проти Ірану, спираючись, зокрема, на оцінки ізраїльської розвідки щодо можливого внутрішнього розхитування режиму в Тегерані. Як пише The New York Times, у Тель-Авіві та Вашингтоні припускали, що удари можуть спровокувати масові виступи іранців і послабити владу, однак на практиці цього не сталося.
Американські, ізраїльські та інші розвідки справді уважно стежили за ознаками можливого внутрішнього вибуху в Ірані, зокрема під час святкування Наврузу, коли в країні теоретично могли з’явитися сигнали масового невдоволення. Водночас очікуваного масштабного повстання не відбулося.
Читайте також: Трамп і Нетаньягу публічно підтримали Віктора Орбана напередодні парламентських виборів в Угорщині
Ізраїльська влада публічно говорила про серйозне послаблення Ірану, але визнавала: питання зміни режиму залишається справою самих іранців, а не безпосереднім наслідком воєнної кампанії.


