Список “Доступних ліків” поповнився новими препаратами

Автор: Любава Лисичкіна
16:45 18.09

З 1 жовтня НСЗУ розширює програму відшкодування лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” новим напрямом.

Список “Доступних ліків” поповнився новими препаратами

Про нововедення повідомили у НСЗУ.

Якщо згадати дослідження Окфордського  університету, результати якого були опубліковані у науковому журналі The Lancet,  то у 34% людей, які хворіли на Covid-19, з‘являються симптоми погіршення психічного стану. Частіше це відбувається протягом шести місяців. Виходячи з цього, нововведення МОЗ є вкрай вчасним і необхідним.

Зазначається, що пацієнти  із розладами психіки та поведінки,  такими як епілепсія, шизофренія, ПТСР, депресія, афективні та невротичні розлади, зможуть з 1 жовтня отримати безоплатно або з невеликою доплатою в будь-якій аптеці, яка працює за відповідним договором з НСЗУ.

Що для цього треба:

Щоб отримувати препарати за програмою “Доступні ліки”, необхідний електронний рецепт. Його виписує невролог або психіатр. Сімейні лікарі електронні рецепти за цими напрямами не виписують.

Пацієнтам із розладами психіки та поведінки потрібно найближчим часом відвідати свого лікуючого лікаря – невролога чи психіатра. Необхідно, щоб лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я.

З повним списком безплатних препаратів на сьогодні можна ознайомитися за цим посиланням.

Нагадаємо, у липні стало відомо, що програму «Доступні ліки» поповнили препаратами інсуліну.

Великий Київ у Google News

підписатися