Про це повідомляє пресслужба ДБР.
Як зазначається, завершення розслідування у цьому важливому кримінальному провадженні є фіналом розслідування причетності “тітушок” до організації насильства в цей період.
Слідство довело, що посадові особи МВС залучали найманців до протиправних дій, спрямованих на перешкоджання мирним протестам.
Так, за даними слідства, зазначені “топправоохоронці” організували:
- викрадення в ніч з 20 на 21 січня 2014 року з приміщення Олександрівської клінічної лікарні м. Києва двох учасників руху “Євромайдан”, катували їх та умисного вбили одного з них;
- викрадення та позбавлення волі 21 січня 2014 року у районі станції метро «Почайна” в Києві активіста та подальшого його катування в ніч з 21 на 22 січня 2014 року в наметовому таборі біля станції метро “Бориспільська”;
- вчинення 18-19.02.2014 на перехресті вулиць Володимирська та Велика Житомирська в Києві умисного вбивства журналіста, замахів на вбивство інших протестувальників та нанесення їм тілесних ушкоджень.
Протиправні дії, вчинені під керівництвом колишніх посадовців органів внутрішніх справ, призвели до тяжких наслідків: загибелі людей, заподіяння різного ступеня тяжкості тілесних ушкоджень та залякування мирних громадян.
Фігурантам загрожує довічне позбавлення волі — за вчинення злочинів, передбачених цілою низкою статей.
Також зазначається, що провадження щодо протиправних дій “тітушок” вже перебувають на розгляді в судах, а по декому вже винесені вироки.
Як відомо, раніше Захарченку повідомляли про підозру у справах Майдану за організацію вчинення низки тяжких та особливо тяжких злочинів щодо захоплення державної влади, перевищення влади та службових повноважень, привласнення, розтрати та заволодіння чужим майном, в особливо великому розмірі, умисних вбивств, заподіяння різного ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, частину з яких спрямовано до суду.
У лютому 2014 року, після перемогт Революції Гідності, Захарченко втік до рф, де сприяв окупації росією суверенних територій нашої держави. У рф він отримав російське громадянство та веде підривну діяльність проти України.
Читайте також: Справи Майдану: оголошено підозри правоохоронцям, які першими стріляли по мітингувальниках 20 лютого 2014 року
Нагадаємо, в жовтні 2023 суд оголосив вироки “беркутівцям” за розстріли на Інститутській 20 лютого 2014-го.
Як повідомляв “ВК”, також у жовтні 2023 ДБР повідомило про завершення розслідування найбільшої Справи Майдану. Силовики разом з Януковичем, відповідальні за розстріл Небесної сотні, мають постати перед судом. Це 9 осіб, які керували міліцією та військовими 18 – 20 лютого 2014 року. Серед фігурантів й колишній голова МВС. Також у цій справі отримали підозри ексголова СБУ та його заступник.
Нагадаємо, розстріли у центрі Києва почалися 18 лютого 2014 року, а найбільше протестувальників – 49 осіб – загинули саме 20 лютого на вулиці Інститутській, де по них відкрили вогонь силові підрозділи режиму Януковича. Крім цього, 157 протестувальників дістали тілесні ушкодження, із них 68 – вогнепальні поранення.
Жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. Герої Небесної Сотні – різні за віком, національністю, освітою люди. Найстаршому з них у 2014-му виповнилося 82 роки, наймолодшому – лише 17.