Справи Майдану: оголошено підозри правоохоронцям, які першими стріляли по мітингувальниках 20 лютого 2014 року

Автор: Галина Ворона
15:59 19.06

Колишній командир роти спецпідрозділу “Беркут” УМВС України в м. Севастополі та один з міліціонерів цього підрозділу були безпосередніми виконавцями масових розстрілів активістів Майдану під час акцій громадської непокори у 2013-2014 роках. Фактично вони першими почали стрільбу по мітингувальниках.

Справи Майдану: оголошено підозри правоохоронцям, які першими стріляли по мітингувальниках 20 лютого 2014 року

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

Слідством встановлено, що 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській в Києві ці міліціонери спецроти “Беркут” виконали наказ вищого керівництва та застосували до учасників акцій протесту вогнепальну зброю, споряджену патронами з свинцевою картеччю.

Безпосередньо через них загинуло троє мітингувальників, а ще трьом були спричинені вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.

За даними правоохоронців, їх постріли фактично стали поштовхом до продовження умисних вбивств учасників акцій протесту, уже з застосуванням нарізної табельної автоматичної та снайперської вогнепальної зброї, бійцями спецпідрозділів Київського “Беркута” (так звана “чорна рота”) та внутрішніх військ МВС України.

Через їхні дії загинуло 48 учасників акцій протесту та ще 90 отримали вогнепальні кульові поранення.

Після цих подій, командир Севастопольського “Беркута” разом з працівниками очолюваного підрозділу, аби уникнути відповідальності, втекли до Севастополя, де згодом перейшли на бік ворога та сприяли анексії півострова.

За даним епізодом злочинних дій досудове розслідування триває.

За вчинення цих злочинів, командиру Севастопольського “Беркута” та його підлеглому повідомлено про підозру. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від десяти до п’ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

Читайте також: Розслідування справ Майдану вийшло на фінішну пряму – ДБР

Нагадаємо, в жовтні 2023 суд оголосив вироки “беркутівцям” за розстріли на Інститутській 20 лютого 2014-го.

Як повідомляв “ВК”, нещодавно ДБР повідомило про завершення розслідування найбільшої Справи Майдану. Силовики разом з Януковичем, відповідальні за розстріл Небесної сотні, мають постати перед судом. Це 9 осіб, які керували міліцією та військовими 18 – 20 лютого 2014 року. Також днями у цій справі отримали підозри ексголова СБУ та його заступник.

Нагадаємо, розстріли у центрі Києва почалися 18 лютого 2014 року, а найбільше протестувальників – 49 осіб – загинули саме 20 лютого на вулиці Інститутській, де по них відкрили вогонь силові підрозділи режиму Януковича. Крім цього, 157 протестувальників дістали тілесні ушкодження, із них 68 – вогнепальні поранення.

Жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. Герої Небесної Сотні – різні за віком, національністю, освітою люди. Найстаршому з них у 2014-му виповнилося 82 роки, наймолодшому – лише 17.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин