Справу зґвалтування жінки у Кагарлицькому райвідділку поліції будуть розглядати у закритому режимі – адвокатка

22:56 22.01

Судовий розгляд по суті провадження щодо зґвалтування жінки у Кагарлицькому відділення Нацполіції відбудеться у закритому режимі 16 лютого 2021 року.

Справу зґвалтування жінки у Кагарлицькому райвідділку поліції будуть розглядати у закритому режимі – адвокатка

Про підсумки першого підготовчого засідання  судового слідства у справі зґвалтування  повідомила адвокатка потерпілих Олена Сотник на своїй сторінці у Facebook.

Адвокат наголосила, що потерпілі наполягали на відкритому публічному засіданні, адже підозрювані – поліцейські.   

“Таке рішення суду можна було би мотивувати лише захистом приватного життя потерпілих (але для цього суд міг просто закрити частину судових засідань за своїм рішенням).  Проте, потерпілі були проти закритого формату. Більше того, наполягали на важливості публічності, зокрема, з огляду на те, що обвинувачені – поліцейські. Останні, до речі, просили розглядати в закритих засіданнях“, – пояснила Сотник.

 Захисниця зазначила, що всім обвинуваченим продовжили запобіжні заходи.

Також Сотник повідомила про склад нової колегії суддів: Ганна Висоцька (головуюча), Тетяна Проць й Олександр Зінченко.

Нагадаємо, сьогодні відбулося перше підготовче засідання судового слідства у справі зґвалтування та катування жінки поліцейськими Кагарлицького відділення Нацполіції в Київській області, що сталося у травні 2020 року.

Пізніше стало відомо і про інших потерпілих – щонайменше трьох людей. Лікарі в декількох лікарнях відмовлялися проводити медичний огляд дівчині після побиття й зґвалтування поліцейськими.

Постраждала, 26-рична Неля Погребіцька виховує 4-річну дитину з інвалідністю.

У грудні 2020 року слідчі ДБР завершили досудове розслідування відносно поліцейських Кагарлицького відділення. П’ять поліцейських отримали обвинувальні акти. Це – Микола Кузів, Сергій Сулима, Ярослав Леваднюк, Євген Трохименко, Сергій Панасенко. У разі доведення вини їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років.

Троє суддів, які розглядали справу раніше заявляли про самовідвід.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...