Справу Гуменюка у столичному райсуді затягували 8 років, адже обвинувачення не мало ґрунтовних доказів його провини – правозахисник

Автор: Ольга Даниленко
12:52 07.07.2023

Судді Шевченківського районного суду столиці затягували справу бійця добровольчого батальйону “Січ” Ігоря Гуменюка, який провів у СІЗО вісім років, адже обвинувачення не було підкріпленого ґрунтовними доказами – справу фактично припинили вести та поновили тільки у лютому 2022 року. 

Справу Гуменюка у столичному райсуді затягували 8 років, адже обвинувачення не мало ґрунтовних доказів його провини – правозахисник
Світлодіодне освітлення

На цьому наголосив голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини, директор Харківської правозахисної групи, дисидент Євген Захаров. 

“Я вам так скажу, коли так довго справа розглядається у суді – з нею щось не так. Це абсолютно точно. Бо коли є всі докази, справа розслідувана, є обвинувачення, підкріплено доказами, то не має жодних проблем справу у суді розглянути й винести покарання. Все це відбувається відносно швидко. Коли отаке, це означає, що не вистачає доказів, позиція захисту сильна й вона заперечує, що підсудний цей злочин скоїв”, – наголосив він в ефірі “Радіо NV”. 

Захаров додав, що на судових слуханнях мали допитати 153 людини, але за вісім років не допитали жодної.

“Ця справа надовго застрягла. Її ж фактично припинили вести та поновили тільки у лютому минулого року. Між іншим, там 153 людини повинні були допитати в ході судових слухань. Не допитали жодної по сьогодні. От так цей суд проводили: тягнули й тягнули, й тягнули. Довели його до того, що він вирішив заподіяти собі смерть, але за одно забрати життя чи покалічити інших людей у суді”, – пояснив Захаров.

Він також навів приклад з ексголовою МВС та колишнім в’язнем Ігорем Луценком – коли він став генпрокурором, то дав доручення прискорити справи у суді, де у СІЗО без вироку суду перебуває людина понад чотири роки. 

“Пам’ятаю, коли Луценко став генеральним прокурором, йому подали 15 справ, де люди були у судовому процесі, але вони – без вироку понад чотири роки. І таких було 15 тоді. І він, як колишній зек, сказав, що це неправильно. І дав вказівку прокурорам прискорити розгляд у судах тощо. І люди виходили раніше”, – зазначив правозахисник. 

Євген Захаров додав, що Гуменюку вдалося пронести до Шевченківського райсуду Києва вибухівку, адже представники конвойної служби не виконали свої посадові обов’язки. 

“Я певен, що його погано обшукували й в слідчому ізоляторі, і в суді. Я знаю, як це буває, як їм не хочеться виконувати свої функції. Те, що вони роблять, триває кожного дня і вони роблять це погано. Підсудного спочатку обшукують у СІЗО, потім видають конвою, потім конвой везе й обшукує вже в суді й ніякої рамки там нема. В СІЗО загалом можна здобути багато всього. Тут має бути проведено розслідування”, – додав Захаров. 

Читайте також: Як Гуменюк проніс вибухівку у суд – розслідує ДБР

Нагадаємо, 29-річний боєць добровольчого батальйону “Січ” Ігор Гуменюк підозрювався у підриві гранати під Верховною Радою у 2015 році. Внаслідок вибуху загинули троє нацгвардійців, постраждали понад 100 людей.

Гуменюк провів у СІЗО вісім років без вироку суду. Він загинув 5 липня 2023 року у Шевченківському райсуді, після розгляду клопотання про продовження термінів тримання його під вартою. За даними МВС, Гуменюк підірвав два вибухові пристрої, які проніс до суду. Двоє працівників МВС були поранені.

Адвокат розповів, що Гуменюк після початку повномасштабного вторгнення хотів вирушити на фронт, але йому відмовили. За даними захисника, упродовж останніх двох років він був у пригніченому стані.

Великий Київ у Google News

підписатися