Небажання нараховувати пенсію в працівників державного органу було настільки великим, що представники ПФУ ходили до судових інстанцій різного рівня і, зрештою, подали до Верховного суду.
Суттю розгляду справи було звинувачення громадянки в тому, що та працювала деякий час на підприємстві у Молдові. А без місяців, які вона перебувала на роботі закордоном, загального страхового стажу виявилося недостатньо для отримання пенсії. Історію розповідає Судово-юридична газета.
Щоб отримати статус пенсіонера, громадянка привезла з підприємства довідку про зарплату, яку їй нараховували. Однак працівники Пенсійного фонду в Україні заявили, що не будуть на підставі такого документу рахувати страховий стаж – бо печатка та штамп на ньому були молдовською мовою без перекладу на українську. Також причиною неврахування стажу назвали відсутність запису про роботу в трудовій книжці.
Окрім того, у ПФУ заявили, що надсилали запит про робітницю до Національної Каси Соціального Страхування Республіки Молдова, однак звідти не отримали відповіді.
Верховний суд прийняв рішення не задовільняти касаційну скаргу Пенсійного фонду та залишив в силі рішення попередніх судів, які також були на боці громадянки пенсійного віку.
Суд нагадав, що 13 березня 1992 року була підписана Угода про пенсійне забезпечення громадян держав-учасниць на територіях, де вони проживають. І Молдова є серед таких країн. А також, що ст. 62 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», а також п. 1-2 та 20 «Порядку підтвердження наявного трудового стажу» передбачають, що за відсутності трудової книжки підставою для врахування страхового стажу є інші документи з місця роботи.
Тому, відповідно до рішення Верховного суду, відмова у зарахуванні вказаного періоду під час розгляду заяви позивачки про призначення пенсії є протиправними.
Нагадаємо, у Києві відновлять видачу продуктових наборів пенсіонерам. З жовтня 2022 року пенсіонери віком від 70 років, які виконали вимоги щодо стажу та мають менша як 3 тис. грн., почали отримувати 3 тис. грн.