Справа ПриватБанку: Суркіси програли суд у Лондоні проти Порошенка і Гонтарєвої

Автор: Галина Ворона
16:17 22.09

Лондонський суд відмовив у позові братів Суркісів проти Петра Порошенка та Валерії Гонтаревої у справі ПриватБанку. Таким чином, кажуть адвокати лідера “Європейської солідарності”, спроба скомпрометувати націоналізацію ПриватБанку і стягнути з України 350 млн доларів – провалилася.

Справа ПриватБанку: Суркіси програли суд у Лондоні проти Порошенка і Гонтарєвої

Про це в ефірі “Прямого” повідомив адвокат Ілля Новіков.

Сьогодні вийшло рішення Лондонського суду, яким повністю відмовлено Ігорю Суркісу і групі компаній, що належать його родині, в позові щодо націоналізації ПриватБанку. Позов на суму більше 350 мільйонів доларів. Були заявлені претензії до п’ятого Президента України Петра Порошенка і колишньої голови Нацбанку Гонтаревої. Ці претензії суд визнав повністю неспроможними”, – повідомив Ілля Новіков.

Він також зауважив, що співробітники українського МЗС намагалися ввести Лондонський суд в оману, відправивши офіційного листа про те, що Україна в особі МЗС відмовилась від державного суверенного імунітету за цим позовом.

Якби суд визнав цю версію, в кінцевому рахунку платити 350 мільйонів доларів плюс відсотки довелося б з бюджету України. Формально кажучи, відмова від імунітету має наслідки, що держава повністю приймає в іноземному суді на себе відповідальність за дії конкретних посадових осіб”, – пояснив Ілля Новіков.

За його словами, цей лист був підписаний паном Лук’яновим, який був виконувачем обов’язків державного секретаря МЗС.

Це достатньо скандальна ситуація. Труднощі перекладу ускладнювалися тим, що державний секретар англійською може перекладатися як “secretary of state”, і зрозуміло, що у сприйнятті англійських юристів це щось на зразок держсекретаря США. Тобто якби у позивачів вийшов цей трюк з цим листом і з цим двозначним перекладом, справді у суду могло б скластися враження, що дійсно міністр закордонних справ України чи якийсь чиновник зі схожою посадою заявив про відмову від імунітету. Суд, на щастя, розібрався у всьому цьому. Це питання зняте”, – зазначає Новіков.

За словами адвоката Ігоря Голованя, рішення суду Сполученого Королівства– це офіційний документ і  спроба українських чиновників, зокрема чиновників МЗС допомогти Суркісу і його компаніям у цій оборудці дає НАБУ і СБУ всі підстави розпочати досудове розслідування, щоб з’ясувати “яким чином, хто займався і хто відповідальний за цей замах, за спробу ввести в оману Британський суд і створити умови для позбавлення України суверенного імунітету в цьому суді”.

Спроба невдала… Але я переконаний , що відповідальні за це чиновники і ті, хто керував їхніми діями, мають бути притягнені до відповідальності за цю історію”, – підкреслив адвокат.

Як пояснив Ілля Новіков, наслідком безпосередньо для Суркіса буде те, що йому доведеться обговорювати питання із компенсації судових витрат. Згідно англійського права це питання обговорюється окремо, воно не вирішується автоматично і в день винесення рішення. На даний момент ці витрати складають уже більше 2 мільйонів доларів.

Ми не будемо давати однозначні інтерпретації того, чого Суркіс хотів досягти – чи хотів він лише отримати грошову компенсацію. чи мова йшла про те, аби вплинути на розгляд в українських судах позову з того ж предмету, щодо того, як була проведена націоналізація ПриватБанку і яке місце в ній займав Суркіс і його компанія. Але так чи інакше, яка б з цих ліній не була пріоритетною для позивача, – там задіяні і гроші, і рішення, які стосуються інтересів колишнього власника ПриватБанку Коломойського”, – нагадав Новіков.

Тим не менше, зауважив він, на сьогоднішній день обидві ці стратегічні лінії припинені.

Рішення, яке відбулося, авторитетне, гранично докладне, гранично конкретне. Ми обов’язково опублікуємо його переклад і у вас буде можливість у цьому переконатися детально”, – підсумував Ілля Новіков.

Читайте також: “…лядський цирк”. “Демсокира” прийшла під суд у справі ПриватБанку з перформансом – ФОТО 

Нагадаємо, у “ЄС” вважають, що повернення державі грошей, вкрадених Коломойським, має починатися з “95-го кварталу”, адже команда Зеленського протягом майже 10 років отримувала від цього одіозного олігарха десятки мільйонів щедрих вливань, в тому числі і шляхом вимивання фінансових ресурсів з рахунків пограбованого ПриватБанку.  

Великий Київ у Google News

підписатися