Про це повідомляють в “Укренерго”.
“Після помірної температури на вихідних і у понеділок спека знову сприяє зростанню споживання (електроенергії, – ред.). Вечірній максимум споживання вчора в 21:00 був дещо вище, ніж у вечір понеділка.
Диспетчерський центр “Укренерго” не бачить споживання кожного окремого споживача, але загальний графік споживання по країні вказує на недостатність заходів з економії електроенергії.
Ми вдячні всім, хто відгукнувся на наш заклик і дбає про ощадливе споживання у вечірні години. Але зі зростанням спеки зростає і навантаження на енергосистему”, – йдеться у повідомленні.
Споживачів просять приділяти більше уваги заходам з економії електроенергії.
З 16:00 до 23:00 щодня:
– охолоджуйте приміщення, виставляючи температуру кондиціонерів не нижче 23˚С;
– вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
– переносьте користування електроприладами на ранкові, денні або нічні години доби;
– вимикайте світло, якщо виходите з приміщення.
“На сьогодні “Укренерго” не прогнозує обмежень електропостачання, але наголошуємо на необхідності зменшити споживання електричної енергії у вечірні години для зниження навантаження на енергосистему та полегшення її балансування”, – відзачили у компанії.
Зараз в системі працюють всі види генеруючих потужностей – атомні, теплові, гідро- електростанції та відновлювальні джерела енергії.
На електростанції, де 8 липня відбувся обвал даху, відновлено роботу одного енергоблоку. Ввечері кожного дня стрімко зменшується активність сонячних електростанцій, але споживання при цьому залишається високим до кінця доби. Для забезпечення зростаючого попиту необхідно залучати додаткові енергоблоки, кількість яких обмежена.
Нагадаємо, що внаслідок російських масованих ракетних та дронових атак пошкоджень зазнали всі теплові та частина гідроелектростанцій, а також мережі “Укренерго”. Наразі ведуться активні відновлювальні роботи, де це можливо, а також планові ремонти на енергоблоках атомних електростанцій. Тож в енергосистемі обмежена кількість електростанцій, які можуть виробляти електроенергію.