Співробітники ТЦК не мають права затримувати людей на вулиці – Омбудсмен

Автор: Вікторія Мілюта
12:45 04.04

Останнім часом доволі часто звучать історії про те, що представники територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки перевищують свої обов’язки під час спілкування з потенційними призовниками.

Співробітники ТЦК не мають права затримувати людей на вулиці – Омбудсмен

Про те, як саме мають відбуватися перевірка документів громадян та їхня мобілізація, в інтерв’ю «Суспільному» розповів уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, затримувати чоловіків просто на вулицях працівники ТЦК та СП не можуть, таке право є лише у правоохоронців.

Читайте також: Попереджав мешканців будинку про візити ТЦК: отримав вирок охоронець житлового комплексу

«Вони не можуть ходити по вулицях і фізично затримувати громадян України з застосуванням фізичної сили. Не можуть. Це нонсенс. Хто від цього виграє? Армія? Ні. Громадяни України, які бояться виходити на вулицю? Ні, — зауважив він.

Омбудсмен відмітив, що тут має бути співпраця з Національною поліцією. ТЦК повинні мати списки людей, які ухиляються від мобілізації, і вже з цим списком вони мають звернутися до правоохоронців.

«До складу цієї групи обовʼязково повинні бути долучені представники Національної поліції. Саме вони перевіряють документи.Після цього вони надають відомості співробітникам ТЦК для перевірки, чи є такий громадянин України в реєстрі військовозобов’язаних, чи немає, — пояснив Лубінець.

Тож саме поліцейські мають право зупиняти людей, перевіряти їхні документи та озвучувати якісь вимоги, які не повинні виходити за рамки закону.

Раніше «ВК» писав, що у столичні спортзали навідались представники ТЦК, після чого «качалки» стали майже порожніми.

Великий Київ у Google News

підписатися