Спеки ще не було, а вода на пляжах вже кишить небезпекою – що показали дослідження

Автор: Галина Ворона
17:51 18.06

Температура води на столичних пляжах досягла комфортної позначки в +20°С. Та від купання на деяких столичних пляжах краще утриматись, адже перевірка показала, що якість води далека від ідеальної.

Спеки ще не було, а вода на пляжах вже кишить небезпекою – що показали дослідження

Як повідомляє ГУ Держпродспоживслужби, при дослідженні проб води з відкритих водойм виявили перевищення вмісту у воді шкідливих речовин, а саме:

  • перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) на пляжах «Венеція», «Веселка», «Молодіжний», «Передмістна Слобідка», «Райдуга», «Тельбін», «Чорторий» та «Центральний»;
  • водневий показник – пляжі «Райдуга» та «Галерний»;
  • біохімічна потреба в кисні (БПК5): пляжі «Райдуга», «Тельбін», «Галерний», «Вербний» та «Пуща-Водиця».

До слова, за нормами, купання дозволяється при температурі води вище за 17 градусів.  А у столиці, за даними спостережень гідрологічної станції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, яка розташована у Гідропарку, 13 червня середньодобова температура води у Дніпрі біля Києва досягла позначки 20.3 °С.

За словами метеорологів, найраніша дата переходу температури води через +20°С спостерігалась 10 травня 2013 року, найпізніша – 1 липня у 1978 і 2004 роках, тож середня багаторічна дата – 5 червня.

Читайте також: На пляжі “Молодіжний” щось будують – екологи кажуть, там нищать останню вцілілу ділянку 

Нагадаємо, до літнього сезону в столиці готові всі 14 пляжів. На всіх комунальних пляжах будуть чергувати понад 120 лайфгардів, а також водолази і матроси-рятувальники.

Великий Київ у Google News

підписатися