#яЗалишаюсяВдома
Карантин 20-річного студента — ловця міфів про коронавірус
З Сергієм ви не зможете істерично сперечатися про коронавірус. Це людина фактів. Він розповідає киянам про важливе. По-перше, як влаштувати побут на час карантину. По-друге, де читати перевірену інформацію про пандемію. По-третє, які висновки треба зробити, аби перестати забувати про найголовніше!

Текст: Анастасія Писарева, репортерка ВК
Є особлива когорта людей, які навряд чи злякаються будь-якого карантину. Сергій — один з них. Він давно звик вести життя онлайн. Журналістика у виданні «WelcomeToMA» дозволяє вести ізольований спосіб життя. Тим більше, коли квартиру ділиш з товаришом — нудно не буде.

Змін зазнали деякі звички. На перший план вийшла постійна дезінфекція рук. Миття під водою, користування антисептиками під час закупівель у магазинах.

Хлопець не торкається кнопок в ліфтах, а двері в публічних місцях намагається відкривати якщо не в одноразових рукавицях, то хоча би притримуючи ногою.

Режим сну не зазнав суттєвих змін, адже дистанційна робота, яка, авжеж, не перервалася через карантин, вимагає дисципліни.

Для Сергія карантин — не відпочинок й не час для залипонів у гаджетах. Навпаки — гаряча пора, коли треба досліджувати багато наукових публікацій стосовно коронавірусу. Це він працює над покращенням інформаційної гігієни українців. Останнє завдання є одним з основних для його видання.

Які медіа рекомендує киянин для отримання актуальної та перевіреної інформації: MIT Technology Review, The Boston Globe, Harvard gazette, Guardian, Harvard Health, Bloomberg , Wall Street Journal, Live Science, New Scientist.
Щось змінилося?
Де брати їжу?
Першою проблемою стали магазини. Там надмірний ажіотаж, тож натовпи людей навряд чи назвеш безпечними.

Водночас ВОЗ повідомляє, що безпосередньо доставка їжі є безпечною, адже доказів, що COVID-19 передається через їжу немає.

Але за цією проблемою постала інша — відсутність звичного різноманіття в харчуванні. Не кожен домосид уміє готувати.

Зазвичай Сергій тримає запас харчів на 5-7 днів. Але хоча би раз-двічі на тиждень хлопцеві хочеться міні-свята.

Свято в наші дні виглядає так: доставка улюбленої піци.
— Ми за максимально безпечний сервіс. Безконтактна доставка – це лише один з кроків для мінімізації контактів та зниження ризику захворювання. Також наші кур'єри повністю забезпечені базовими засобами захисту - масками та дезінфікуючими засобами. Крім того, опрацьовуємо можливість щоденного медичного огляду.
Експертиза
Сергій Колосков, PR-менеджер RAKETA:
bigkiev100 - на перше замовлення, знижка 100 грн;

bigkiev50
- на повторне замовлення, знижка 50 грн

На доставку сервісом RAKETA -
промокоди зі знижками!
Як переконувати інших?
Дізнавшись про найперші випадки зараження коронавірусом з авторитетних зарубіжних медіа, Сергій зрозумів, що ситуація дуже серйозна. Вірус швидко розповсюджується, патоген мутує і його важко виявити відрізнити від звичайного грипу.

Карантин, вважає Сергій, міра вкрай важлива.

Необізнаність та ворожі настрої киян щодо заходів безпеки обурюють нашого співрозмовника. Та водночас родина останнього також впевнена, що нічого серйозного та надто страшного пандемія в собі не несе.

Сергій намагається пояснити своїм близьким небезпеку, яку несе в собі коронавірус, як не панікувати через фейки, у чому полягає необхідність карантину та як вберегти себе від небезпечної хвороби.

Однією з основних помилок українських та зарубіжних ЗМІ студент вважає недоречне порівняння коронавірусу та грипу, адже кількість смертей від грипу справді була вищою на певному етапі розповсюдження COVID19.

Через це населення України ставиться до карантину досить несерйозно, вважаючи, що даний вірус є не надто небезпечним.

На жаль, усі очікують побачити наслідки у вигляді інфікування, кризових проявів та переповнених лікарень виключно на власні очі, а тільки згодом приймати якісь міри.

Які аргументи можна використати для переконання близьких?
  1. МОЗ України, Всесвітньої організації здоров'я.
  2. Статистика про кількість захворілих, одужалих та померлих, взята в WallStreet Journal, New Scientist.
  3. Чи небезпечний коронавірус? — відео, рекомендоване до перегляду.
  4. Прочитайте актуальну інформацію про міфи та фейки щодо коронавірусу.
Пандемія мала б навчити людей, що не варто жерти кажанів.

Більше слідкувати за власною гігієною, відповідальніше ставитися до власних хвороб, розуміти, яку вони можуть нести в собі небезпеку для оточуючих.

Ми стали про це забувати, адже часто люди, які захворіли, ходили на роботу і їм було байдуже – чи заражають вони когось. Інші ж навпаки не боялися захворіти й відмовлялися від щеплень.

Перш за все ми маємо навчитися розбиратися у всьому з наукової точки зору, адже часто те, про що пишуть ЗМІ, не збігається з результатами наукових досліджень.

Вміння критично мислити та тверезо оцінювати події – головний ворог паніки. Холодний розрахунок – це те, що потрібно під час карантину.
Заклик до Києва:
1. Вірус з'явився зовсім нещодавно, буквально місяць тому.
Перші випадки захворювання були зафіксовані в місті Ухань ще в грудні 2019 року. Лікар, який виявив вірус, намагався попередити владу про біду, що наближається.

2. Смертність від грипу нижча від смертності через коронавірус.
Грип забирає життя приблизно в 0,1% захворілих, в той час від COVID вмирає приблизно 3-4%.

3. Рівень заразності в COVID схожий з грипом.
Віруси мають показник заразності – R0. У сезонного грипу він рідко перевищує 1,3. У COVID цей показник вищий в 2-2,5 рази.
Три міфи, які розвінчав Сергій
Всі послуги клієнтів RAKETA залишаються безкоштовними, а вартість страв у додатку повністю відповідають цінам в меню ресторанів.

Raketa — сервіс доставки їжі з ресторанів. Компанія доставила свій перший замовлення 5 березня 2018. Послугами Raketa можна скористатися в Дніпрі, Києві, Львові, Харкові, Одесі та Вінниці. У 2020 році сервіс має намір зайти ще в 15 міст, після чого почнеться покриття всіх українських міст з населенням понад 200 тис.
До речi, про доставку
Далі буде…
©2015 - 2020 ТОВ "Інформаційне агентство"Великий Київ". Всі права захищені.
[email protected]
Made on
Tilda
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux