#яЗалишаюсяВдома
Карантин 29-річного Артура — киянина, що позбувається зайвого
Карантин застав Артура Борисенка на роздоріжжі. Його втомила буденність, соціальні зв'язки. Самоізоляція для 29-річного киянина — це можливість розставити пріоритети, навчитися дослухатися до себе та зробити певні висновки. "Великий Київ" розповідає незвичну історію незвичайного хлопця.
Текст: Вероніка Пікуль, репортерка ВК
Що змінилося
Арт вчився на піарника та зараз працює за професією у великому українському холдингу. До карантину Артур знаходився в офісі з 9 до 18. Та все змінилося. "Компанія ставиться відповідально до ситуації та не хоче наражати на небезпеку своїх співробітників, тому надала можливість працювати дистанційно щойно було оголошено про карантинні заходи", — каже Артур.

На думку Артура, у 21 столітті багато видів роботи час перенести в онлайн, не виходячи з дому.

Кожна людина повинна сама обирати як їй зручно працювати: "в тісному офісі та тугому костюмі" чи "в халаті та улюбленому кріслі з ноутом на колінах".

Ідеальний варіант для хлопця — лавірувати між офісом та домом. Це допомагає визначитися, що зручніше для тебе і краще для якості праці.

Щоб не потрапити в безодню прокрастинації наш герой вирішив дотримуватися плану дня:

  • пробудження;

  • ранкова кава;

  • нетривала пробіжка.

Це головні атрибути кожного ранку на карантині. Рідко, але Артур навідується до найближчого супермаркету.

Удень спілкується зі знайомими онлайн, паралельно виконує роботу. Вечір та ніч — найпродуктивніша частина дня для Артура. Саме в цей час він виконує найбільший обсяг роботи.

"Найбільша перевага графіку дня карантині — ти сам вирішуєш, коли хочеш працювати, займатися спортом чи просто повтикати. Тобі не потрібно намагатися втиснутися в рамки", — пояснює Артур.
Раніше Артур зустрічався з великою кількістю людей кожного дня. В будні — чай з другом після роботи в кафе, на вихідних — бари, нові виставки, прогулянки містом. Зараз він повністю обмежив особисті контакти зі знайомими та друзями.

Деякі з друзів глузували з хлопцями та не розуміли його самоізоляції. Попри це, він завжди дотримувався чіткої позиції та легко відмовлявся від чергової пропозиції сходити куди-небудь.

"Якщо ми можемо щось зробити — робімо! Якщо потрібно частіше мити руки та залишатися вдома, то я це робитиму", — каже Артур.

На його думку, онлайн легко підтримувати зв'язок з великою кількістю людей та не почуватися самотнім. Багато з його близьких друзів також сидять вдома, але це не заважає їм підтримувати гарні стосунки на відстані.

Хлопець вважає, що немає нічого важливішого за безпеку та не розуміє людей, що ставляться до факту присутності коронавірусу безладно, адже відповідальність починається з тебе.

В Артура була запланована подорож у Францію та Бельгію на 13 квітня. Зараз хлопець повертає квитки. Для когось це могло би бути справжнім фіаско, але цей киянин шукає в цій ситуації плюси та вважає, що це гарна можливість розібратися з особистим життям.
"Якщо ми можемо щось зробити — робімо!"

Дозвілля та Телеграм-ком'юніті
Екранний час на гаджетах не змінився, Артур не прокрастинує через карантин, навпаки, хлопець став працювати навіть на вихідних, "з'явився час бути продуктивним".

Щоб не сумувати, наш герой постійно пише пости, проводить трансляції в інстаграмі, робить сторіси та вже півтора року веде телеграм-канал "Украденный твит".

Це міні-канал, як зрозуміло з його назви, складається з скопійованих твітів звичайних людей. "Control C+Control V і нормально", — жартує хлопець.

Нещодавно автор каналу відійшов від звичного формату та провів опитування серед читачів. Цим він хотів показати картину ставлення людей до карантину та залучитися підтримкою однодумців. Його хвилює ця тема й хлопець хоче її висвітлювати.

Крім цього, Артур іноді дивиться комедії, щоб розважитися та відволіктись. Допоки на карантині, читає одразу два романи: Євгена Замятина "Ми" та "Нестерпна легкість буття" Мілана Кундери.

Свіжі новини про коронавірус Артур дізнається від друзів-журналістів, вони викликають у нього довіру.

Крім цього, хлопець надає перевагу сухим статистиками та офіційним зверненням від Міністерства охорони здоров'я.

Переглядаючи пости у фейсбуці, зберігає критичне мислення, всю інформацію пропускає через власну призму та звіряє декілька джерел.


Щойно оголосили про запровадження карантину, Артур невимушено піддався паніці.

"Коли на роботі сказали залишатися вдома до 3 квітня, я одразу почав хвилюватися, були думки, що хтось, можливо, знає більше, а нам не говорять".

Пізніше прочитав достовірну інформацію та заспокоївся. Зрозумів, що все це можна пережити, головне — мислити критично та вживати необхідних заходів.

Антисептик Артур мав при собі, ще до того, як дізнався про епідемію, часто та ретельно мив руки, це норма його життя

Засіб дезінфекції супроводжував та супроводжує його щоразу, коли хлопець ненадовго виходить із дому.
Зберігати холодний розум!
До карантину Артур не снідав, обід — у багатолюдному кафе, вечеря супроводжувалася відвідуванням ресторану з друзями. Зараз все кардинально змінилося, харчування стало більш здорове, з'явився час самостійно готувати їжу.

"Під час карантину намагаюсь правильно харчуватися, надаю перевагу легким стравам через низьку фізичну активність", — коментує хлопець.

Крім цього, Артур іноді дозволяє собі більш калорійну їжу. Готувати піцу, японський суп том ям чи суші він не хоче, тому користується онлайн доставкою їжі.

Хлопець бачить безліч переваг: починаючи від швидкості отримання вже готової страви на твоєму столі, закінчуючи вартістю цих страв.

"Рідко в супермаркетах можна купити страву на один прийом їжі, якщо це петрушка, то завжди величезний пучок, я не встигаю це з'їсти й воно псується".

Оптимальним рішенням для Артура став онлайн-сервіс RAKETA. "Я сам можу вибрати порцію, яку з'їм за раз, страви доставляють швидко, їжа не встигає охолонути, це дуже зручно" — дає свій коментар наш герой.


Де брати їжу?
— Ми один з перших українських сервісів, хто запропонував «безконтактну» доставку. Щоб скористатися цією послугою, потрібно зробити відповідну позначку в коментарях до замовлення і оплатити безготівково. Кур'єр вже під час доставки в телефонному режимі питає, де саме лишити замовлення.
Експертиза
Сергій Колосков, PR-менеджер RAKETA:
bigkiev100 - на перше замовлення, знижка 100 грн;

bigkiev50
- на повторне замовлення, знижка 50 грн

На доставку сервісом RAKETA -
промокоди зі знижками!

Карантин споживання?
Артур не погоджується з цією тезою, на його думку товари створені для того, щоб допомагати споживачеві вирішити певну проблему.

А компанії, котрі під час карантину роблять акцент саме на коронавірусі, дійсно намагаються допомогти людям у цей нелегкий період. Артур каже, що людство будь-якому разі буде споживати ці товари.

Епідемія — не найкращий час зосереджуватися на zero waste образі життя.
Артур намагається аналізувати ситуацію з різних боків. Він думає про те, як вірус змінить світ, кожного окремо та все людство. Хлопець вважає, що завдяки карантину деякі люди зрозуміють, що надмірна соціалізація їм не допомагала, а заважала. Для нього карантин — це своєрідний курс "як навчитися насолоджуватися компанією себе".

Артур хоче навчитися не відчувати провину за те, що не пішов на тусовку, на яку вже відмітився у фейсбуці. За те, що обрав залишитися вдома та почитати книжку, а не сходити в бар. Навчитися цінувати себе як окремий організм, а не намагатися розчинитися в суспільстві.

Для нього карантин — чудовий спосіб позбутися зайвого, адже під час таких складних часів як епідемія, будеш двічі думати, чи точно тобі потрібно вийти зараз на вулицю, їхати за кордон, зустрічатися з цими людьми, погоджуватися на відрядження. Якщо ти зміг прожити карантин без цього — ти зможеш прожити так усе життя.
Що змінилося
Всі послуги клієнтів RAKETA залишаються безкоштовними, а вартість страв у додатку повністю відповідають цінам в меню ресторанів.

Raketa — сервіс доставки їжі з ресторанів. Компанія доставила свій перший замовлення 5 березня 2018. Послугами Raketa можна скористатися в Дніпрі, Києві, Львові, Харкові, Одесі та Вінниці. У 2020 році сервіс має намір зайти ще в 15 міст, після чого почнеться покриття всіх українських міст з населенням понад 200 тис.
До речi, про доставку
Далі буде…
©2015 - 2020 ТОВ "Інформаційне агентство"Великий Київ". Всі права захищені.
[email protected]
Made on
Tilda
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux