Сотні мільйонів. Скільки коштували вибори у Києві

16:55 10.12.2020

Кандидати у міські голови, партії та кандидати у депутати Київради згенерували на виборчих рахунках 321,5 млн гривень. Це на 5 млн гривень менше, ніж під час кампанії 2015 року. Левова частка коштів надійшла саме на партійні рахунки (254,5 млн, або 79%). Ще 50,3 млн гривень (15,6%) надійшло у виборчі фонди кандидатів у міські голови.

Сотні мільйонів. Скільки коштували вибори у Києві

Офіційні надходження та видатки на виборчу кампанію до Київради проаналізував та опублікував сайт Чесно.

Зазначається, що окремо рангувати розміри партійних фондів та фондів кандидатів у міські голови недоцільно, адже лідери за витратами вели свої кампанії передовсім через популяризацію своїх кандидатів у міські голови й витрачали на це кошти здебільшого із партійних фондів. 

Звідки гроші?

288 млн гривень до виборчих фондів надійшло з поточних партійних рахунків, якими ті послуговуються у міжвиборчий період. Партії окремо звітують про надходження на ці рахунки у своїй щоквартальній звітності. Однак через “карантинні” зміни до законодавства парламент дозволив партіям не подавати квартальної звітності аж до закінчення карантину (+40 днів). 

Скільки реально коштували вибори?

Реальна вартість виборів у Києві, без сумніву, значно вища. Перші платежі з партійних виборчих фондів та фондів кандидатів у мери були здійснені 23 вересня. Це означає, що навіть у тих кандидатів і партій, які зареєструвалися і почали кампанію раніше, звіти покривають максимум чотири тижні кампанії з 23 вересня по 23 жовтня (24 та 25 жовтня агітація заборонена). Більшість же партій та кандидатів стартували з кампаніями через виборчі фонди вже у жовтні.

Нагадаємо, під час місцевих виборів 2020 року кандидати витратили рекордні суми на просування у соцмережах. 

Великий Київ у Google News

підписатися