Сотні дівчат завтра обіцяють показати, що таке справжній велосипедний шик

Автор: Галина Ворона
17:46 06.08.2021

Завтра, 7 серпня, столицею з вітерцем проїдуть сотні дівчат і жінок – учасниць велопараду KyivCycleChic. Вони хочуть показати, що велосипед — це в першу чергу вид транспорту для всіх, яким можна користуватися щодня, у зручному для себе одязі на будь-який смак та будь-який випадок.

Сотні дівчат завтра обіцяють показати, що таке справжній велосипедний шик
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на Facebook-сторінці заходу.

Продовжуємо руйнувати стереотипи про велосипедну їзду як лише спортивну практику, що вимагає належного екіпірування, а типовий велосипедист – це чоловік у спортивній формі. Хай з кожним роком на наших вулицях буде ще більше Сайкл Шику”, – пояснюють ідею велопараду організатори.

За їхніми словами, дослівно “CycleChic” (Сайкл Шик) перекладається з англійської як “велосипедний шик”.

Цей стиль вуличної моди виник у Копенгагені — одному з найвелосипедніших міст світу — та поширився глобально на противагу велосипедному спорту, через який велосипедну їзду почали сприймати як таку, що потребує спортивного екіпірування, і доступну не для всіх. СycleChic робить акцент на “нормальній” велосипедній їзді — люди у повсякденному одязі на звичайних велосипедах. Цей рух покликаний переосмислити велосипед як ефективний і практичний засіб пересування, що полегшує наше життя.

Учасниць завтрашнього заходу закликають налаштовуватись на круті враження, зустріч з подругами та готувати свої велосипеди (або заздалегідь взяти на прокат), аби проїхатися всім разом літніми вулицями міста безпечно, зручно та стильно, показавши, що таке справжній KyivCycleChic.

Окрім демонстрації краси і стилю, учасниці велопараду хочуть донести до влади і суспільства наступні меседжі:

  • Більше жінок на велосипедах — більш безпечне місто для всіх. Результати щорічного дослідження “Підрахунок велосипедистів у Києві” (https://bit.ly/3ev92SI ) демонструють, що серед користувачів велотранспорту жінок не більше 15%. Цей індикатор свідчить, що жінки не завжди відчувають себе впевнено через низький рівень безпеки для пересування велосипедом по місту, і водночас є запитом на появу безпечної велоінфраструктури.
  • Безпечна швидкість та зручна велосипедна інфраструктура — право велоспедисток на безпечне та доступне місто: КДМА має на 100% реалізувати Концепцію розвитку велоінфраструктури в рамках реалізації Стратегії розвитку міста Києва 2025; депутати Київради мають скасувати швидкість 80 км/год; уряд має прийняти Національну велосипедну стратегію, розробку якої у грудні 2020 року ініціювало Міністерство інфраструктури України.

Місце збору та фінішу учасниць велопараду – Пейзажна алея (оглядовий майданчик біля Національного музею історії України) о 16:00. Там велоледі зустрічатимуться під неймовірний джаз, фотографуватимуться всі разом і вирушать у неспішну велопрогулянку вулицями Києва.

На фініші учасниці насолоджуватимуться спілкуванням, пікніком, заходом сонця на Пейзажці та програмою, яку для всіх готують організаторки Велопараду!

Вхід на Велопарад вільний, але потрібна попередня реєстрація.

Читайте також: Докотились. На Троєщині заборонили паркувати велосипеди сервісу BikeNow – що сталось

Нагадаємо, цими вихідними на Арт-причалі відбудеться кінофестиваль “Відкрита ніч”, де безкоштовно можна подивитись більше 20 фільмів під зорями.

Великий Київ у Google News

підписатися